xiperio

Jak nejlépe, nejúčinněji vyčistit pračku od vodního kamene?

Máte zkušenosti, jak kámen co nejrychleji, nejúčinněji odstranit?
Jaký (značku) přípravek použít?
Nebo existuje něco účinného z domácích zdrojů?
D2kuji.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nejúčinnější je podle mě horký ocet. Také krystalická kyselina citronová funguje dobře. Se sodou mám pochybnosti, protože v pracích prášcích je soda obsažená, ale pračka se stejně zanáší.

Další odpovědi
paul1

Je na to myslím určený (reklamou) přípravek Calgon. Vyzkoušeno nemáme.

da ny

Několik opravářů praček mi řeklo, že nic takového nemám kupovat a strkat do pračky.
Někomu pračka zapáchá a i pro dezinfekci a vodní kámen, je vhodný ocet (kvasný, lihový) a prázdnou pračku zapnout na vyvářku.
K prádlu je možné přidat bílý ocet, citron/citronku (zbavují prádlo pachů, tedy i pračku). Soda, údajně k froté ručníkům

Hlada

Kyselina citronová, ocet. Máme extrémně tvrdou vodu. Na konvici používáme citronovou, protože nesmrdí. V kilovkách se dá koupit za 80 Kč. Do pračky doporučuju tablety Tako. Levné a velice účinné. Pračka 26 let s původním tělesem, naprosto čisté.