Jak nejlépe navrtat břízu a odčerpat mízu?

Doposud jsem postupoval, jak jen to šlo. Řešit chci tyto dvě situace: a) Jsem uprostřed lesa, při sobě leda tak nůž, pazourek, … b) Jsem plně vybaven na delší pobyt mimo civilizaci. Jedná se mi o co nejmenší poškození stromu a co nejefektivnější odběr. V případě a) navíc taktéž nutno vyřešit do čeho načerpat. Zkusil jsem listí → příliš vyteklo a na listech ulpělo. Kmen – menší ztráty, prosáknutí průduchy však taktéž dosti znepřístupnilo. Rovněž vysychání, … (Bavím se o uchování k potravinovým účelům.)

Nejlepší odpověď
Drap

Nařízneš šikmo proti sobě. Ke skapávání mízy můžeš použít kousek březové kůry, nebo i jiné. Pro zachycení a případné krátkodobé uskladnění neni nic jednoduššího, než si z březové kůry vyrobit nádobku.