Avatar uživatele
Alesh

Jak nejlépe archivovat elektronické fotky?

Na videa lze pro tyto účely lze použít YouTube (nastaví se viditelnost na privátní nebo neveřejné). Podobně bych to chtěl řešit u fotek, resp. alb. Ideálně bez nutnosti přihlašovat se ze strany prohlížejícího (pošlu mu neveřejný link). Je něco takového ala YouTube pro fotogalerie?

Zajímavá 0 před 91 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Nejlepší archiv je takový, který máš doma - odpadá ti, kromě jiných rizik, spojených s obojím způsobem archivace - online i offline - riziko znepřístupnění externího úložiště. Volil bych uložení na harddisk, buď přímo externí, anebo interní, který pak odpojíš a uschováš na bezpečné místo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nejlepší je NAS, nebo externí disk, na archivaci jakéhokoli souboru. Žádná třetí strana (např. cloudy). Odpadne pak starost o případné zneužití. Jak neustále slyšíme různé nářky potrefených.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

@cochee: jasný, taky varianta, jenže:
1) sdílení je žádoucí
2) když se disk po*ere, tak je po fotkách

Avatar uživatele
Dochy

sdílení je žádoucí, ale nastavíš si viditelnost na privátní?? ;-) A mluvils o archivaci, takže předpokládám, že data Ti zůstávaj a navíc si děláš zálohu. Pokud chceš mít větší jistotu, pořídíš si druhý disk a necháš si ho ve svém šuplíku u babičky na druhém konci republiky.... (pokud nemáš babičku na druhém konci republiky, tak si ji pořiď ;-) )

Avatar uživatele
Alesh

Tak si nastuduj, jak to řeší YouTube. Kombinace net + harddisk se samozřejmě nevylučuje.

Avatar uživatele
led

Znie to ako vtip, ale práve takáto "babička", tj. ďalší disk s archívom mimo bydliska a pracoviska (aj keď to nebola babička, ale externý záložný disk) nám zachránil takto zálohované data. Čo tam počítač, keď data sú zachránené...

Avatar uživatele
led

dodatok, ten externý disk nebol anonymný cloud akejsi neznámej firmy, ale vlastný záložný disk

Nový příspěvek