Alesh

Jak nejlépe archivovat elektronické fotky?

Na videa lze pro tyto účely lze použít YouTube (nastaví se viditelnost na privátní nebo neveřejné). Podobně bych to chtěl řešit u fotek, resp. alb. Ideálně bez nutnosti přihlašovat se ze strany prohlížejícího (pošlu mu neveřejný link). Je něco takového ala YouTube pro fotogalerie?

Nejlepší odpověď
cochee

Nejlepší archiv je takový, který máš doma – odpadá ti, kromě jiných rizik, spojených s obojím způsobem archivace – online i offline – riziko znepřístupnění externího úložiště. Volil bych uložení na harddisk, buď přímo externí, anebo interní, který pak odpojíš a uschováš na bezpečné místo.

Další odpovědi
elkon

Nejlepší je NAS, nebo externí disk, na archivaci jakéhokoli souboru. Žádná třetí strana (např. cloudy). Odpadne pak starost o případné zneužití. Jak neustále slyšíme různé nářky potrefených.

Alesh

@cochee: jasný, taky varianta, jenže:

  1. sdílení je žádoucí
  2. když se disk po*ere, tak je po fotkách

Dochy

sdílení je žádoucí, ale nastavíš si viditelnost na privátní?? 😉 A mluvils o archivaci, takže předpokládám, že data Ti zůstávaj a navíc si děláš zálohu. Pokud chceš mít větší jistotu, pořídíš si druhý disk a necháš si ho ve svém šuplíku u babičky na druhém konci republiky… (pokud nemáš babičku na druhém konci republiky, tak si ji pořiď 😉 )

Alesh

Tak si nastuduj, jak to řeší YouTube. Kombinace net + harddisk se samozřejmě nevylučuje.

led

Znie to ako vtip, ale práve takáto „babička“, tj. ďalší disk s archívom mimo bydliska a pracoviska (aj keď to nebola babička, ale externý záložný disk) nám zachránil takto zálohované data. Čo tam počítač, keď data sú zachránené…

led

dodatok, ten externý disk nebol anonymný cloud akejsi neznámej firmy, ale vlastný záložný disk