Avatar uživatele
anonym

Jak nejlépe a „zaručeně“ vyklopit beránka? Dědapetr mi v jednom receptu napsal …

ze na 1 – 2 hod. zabalit upeceneho do vlhke uterky. Ja chci zacit dnes pect , ale budu je pect jako darky … tak musim " mrskat " jednoho po druhem. ! Vyzkousim vase recepty … tak beda … !!!!! 🙂 -iv-
Doplňuji:
Hanulko , pred 10 min. jsem dala pect prvniho . Vymazala jsem olejem a vysypala moukou. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, hanulka11, dědapetr, fablen, Marunka2 před 4726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Formu beránka MOC dobře vymasti nejlépe ztuženým tukem , herou /NE OLEJEM/dobře vysyp strouhankou /NE MOUKOU/ a nemůže se stát, že beránka nevyklopíš .Já ho vyklopím ihned . Tak ti to půjde pěkně od ruky .

Pro změnu můžeš vysypat formu i kokosem místo strouhanky a uvidíš chuť bude báječná
Doplňuji:
já tedy olejem nikdy formy nevymazávám /olej steče a pak se stává , že se těsto přilepí a nejse to vyklopit /a moukou nevysejpám, protože povrch je pak moučný , kdežto se strouhankou je povrch křehoučký, ale na to přijdeš po letech jsi ještě mládě.......

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Na formu položte vlhkou utěrku ani to snad nemusí být tak dlouho. Po schlazení formy se z těsta vysráží vlhkost a ta těsto odělí.
Doplňuji:
Jinak pokud spadne i s formou na zem jde to lehce.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Já ho nepeču to moje dcery a manželka mě řekla že když spichá tak vymaže formu herou a vysype hrubou moukou a nebo strouhankou a kokosem.Stejně jak napsala Hanulka11.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

Super je olejový sprej, dá se koupit v prodejnách s nádobím Tes…a (aspoň u nás ho mají jedině tam). Nádherně se používá, dostane se do všech zákoutíček formy, a těsto se nádherně vyklopí i bez vysypávání. MOžná Tě zarazí cena – cca 150kč, ale vydrží dlouho. Já peču každý týden, a vydrží mi dobrý půlrok, i víc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek