Avatar uživatele
Daves

Jak nejjednodušeji vyřešit papírování při nákupu auta?

Může mi někdo poradit? Bydlím v Praze, ale ve středu se pojedu podívat na auto, které je v Brně na brněnských značkách a zároveň je psáno na brněnskou firmu. Auto je nyní samozřejmě pojištěno.

Můžu udělat to, že podepíšeme ve středu kupní smlouvu, zaplatím mu na ruku a jednatel firmy mi podepíše plnou moc k přepisu, já pak autem dojedu z Brna do Prahy kde pak udělám evidenčku, auto přepíšu na sebe (tím se zruší jejich pojištění) a já si ho pak už jen pojistím?? Musí být plná moc ověřená?
Doplňuji:
Teď jsem se dočetl, že auto je potřeba odhlásit v registru trvalého bydliště prodávajícího. Když to tak udělám jaké jsou možnosti se dostat po vlastní ose do Prahy??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Daves

Zajímavá 0 před 3650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ne, musíš na to jinak...

Nejednodušší:

  • auto si prohlídneš a koupíš (zaplatíš…)
  • uzavřeš pojistku na své jméno a VIN (stávající vlastník může svou pojistku zrušit)
  • na DI Brno stávající vlastník (nebo ty na základě plné moci) auto odhlásí(š)
  • dojedeš do Prahy a auto přihlásíš (lhůta je 10 dnů)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, jde to tak!

Neměl by být problém

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Ne, musíš na to jinak...

Povinné ručení podpisem kupní smlouvy končí, auto pojistěte na místě přes internet, ať s ním můžete odjet. Původní vlastník může vozidlo odhlásit sám a vám pak zaslat do vlastních rukou TP, nebo jej na základě plné moci můžete odhlásit vy. Plná moc nemusí být notářsky ověřena.

Riziko je zde jinde, auto může být v registru blokováno exekuci a pak by prodej nebyl možný. Riskujete, že zaplatíte a nepůjde přepsat.

Doporučuji zajít s prodávajícím na dopravku v Brně, on ho na vás odhlásí a vy mu předáte peníze na místě. Poté ho v dopravce i pojistíte, většinou je tam pobočka makléřů nebo pojišťovny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano, jde to tak!

Je mnoho způsobů změny vlastníak.

Pokud je v techničáku firma zapsána jako vlastník, nebo je vozidlo v polopřevodu na tuto firmu?
Neděste se pojištění, klidně můžete odjet s pojištním minulého vlastníka a ten zruší až druhy den pojištění..
Vozidlo se nejdříve musí odhlásit v Brně, klidně i vy na plnou moc bez ověření.
Pak odjedete do Prahy a vozidlo dohlásíte na sebe v PRAZE po evidenční kontrole na Vaše jméno.
chcete více podrobností?
ICQ 55180641, skype: milancukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Ano, jde to tak!

Doplňuji:
Například hodně poboček prodeje ojetých vozů Ford toto papírování vyřídí za tebe, což je velká výhoda. Pokud kupuješ auto v nějaké prodejně, zkus se zeptat, jestli by to mohli vyřídit.

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Daves

A když auto v Brně odhlásíme, tak mi brněnské značky odeberou? Bez značek asi jet nemůžu..

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Neodeberou, ty odevzdáte až v Praze.

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Vy ty RZ musíte vyměnit, protože je to prodej do jiného kraje, jinak v rámci kraje si je můžete nechat, je na to i jiný tiskopis, tak hned u vstupu hlaste, že prodej je mimo kraj. Bez značek Vás nenechají, nechají vám i malý TP vy ho i značky pak odevzdáte v Praze u přihlášení.

Loni to takto na 100% bylo, letos jsem ještě auto nekupovala:-))) Pro jistotu si na tu dopravku klidně zavolejte. 🙂

před 3650 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava