Anduliska

Jak nejefektněji namalovat kulisy na látku?

Dobrý den přeji,
tato otázka je určená hlavně pro ty tvořivější, nebo pro ty, co mají zkušenost s barvami.
Máme v plánu vytvořit na 6 prostěradel- cca 12 m2, kulisy hlavně s přírodními náměty, nejsou nutné detaily. Jaký je dle vás nejefektivnější postup, aby za co nejmenší cenu byl výsledek co nejlepší?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
led

1 – na papier si nakreslite návrh, skicu dekorácie, podľa možnosti aj s požadovanou farebnosťou
2 – čistú vyžehlenú látku napnite na rám z latiek v požadovanom tvare. Pozor prestieradlá sú z tkaniny, ktorá časom povoľuje svoje napnutie. Ak nechcete mať časom bubliny, najprv látku spevnite podkladovou „farbou“ Bližšie informácie a rady by vám mohli dať miestni maliari plagátov, dekoratéri, amatérske súbory
3 – na kúsku rovnakej látky menšieho, skušobného, rozmeru (podľa otázky ste zjavne začiatočníčka) si vyskúšajte farby, ich sýtosť (farebnosť a potrebnú hustotu), pri maľovaní (na vzorke) používajte osvetlenie, aspoň lokálne, v ktorom majú dekorácie hrať.
4 – pokiaľ dekorácia bude len z látky bez rámu, nedoporučujem vám ju skladať, polámu sa farby, museli by ste každý raz prežehľovať, čím by farba trpela, doporučujem látku namotávať (ako roletu) na hrubšiu tyč

Nebudem detaily návrhu a výroby scénickej dekorácie rozpisovať, vznikla by tu kniha hrubá minimálne ako Biblia a na to tu nie je dosť miesta.
Pre zjednodušenie – skúste vašu dekoráciu namaľovať náznakovo, skicovo, nerobte detaily, hlavný dôraz klaďte na umelecké výkony hercov – dekoráciou len uzatvárajte, ohraničujte hrací priestor

Umelec dokáže svojim dielom presvediť diváka o stave mysle hrdinu, o príbehu aj s použitím minimálnych technických prostriedkov. Využíva svoje telo, všetko okolo spolu s divakovými citmi a fantáziou ako integrovanú súčasť deja.

Další odpovědi
xxx3

možná nastříkat – dají se připravit šablony.