Kepler

Jak nejdráže jste koupili malé balení produktu?

Obecně: čím menší balení, tím vyšší cena za jednotkové množství. To bych ještě chápal, obal taky něco stojí. Ale třeba v případě benzínu: Balení do zapalovačů 100 ml, cena za litr 700,–. Kontox 300 ml za 190,–, cena za litr obdobná. Při tom jde v podstatě jen o obyčejný benzín…

Odpovědi
aliendrone

Mno, takhle těžko říci. Jednou jsem koupil opravný prostředek na vanový bílý smalt. Stál něco kolem 12 stovek a víš ty co? Ve výsledku mi to přišlo jako sprostý syntetický email, dokonce bych řekl, že email by byl i LEPŠÍ. (tvrdost, rychlost zasychání)

Také libovka je elektrovodivé lepidlo na opravu výhřevu zadního skla apod., rovněž pár stovek za trochu za směsku kovového prachu s nitrolakem. BTW – benzín do zapalovače (o kterém reklama tvrdí, že je „velejemně rafinovaný“) je NAOPAK ten nejsprostší kentus, který má blíže k naftě, než k benzínu. Však si zkus naplnit zapalovač automobilovým benzínem, do 2 dnů je v čudu. Záleží jak dobrý máš zapik, on se může vypařit i během jediného dne. :)

ivzez

Z mých nákupů bude asi nejvyšší (přesnou nevím) cena
za nejmenší balení Tee tree oil.

Nejmenší lahvička mi vydrží skoro čtyři roky.
Větší balení pro mne nemá smysl kupovat, protože nevím,
jestli bych k němu po delší době měla ještě důvěru.

da ny

Jsem na tom podobně jako ivzez.
Raději to nesrovnávám, kupuji takové množství, které spotřebuji s ohledem na dobu expirace výrobků.
Prodraží se veškeré vzorky, ale někdy je třeba zjistit, zda mast, krém, dětské mléko, kaše bude vyhovovat/snášena.

Mám v oblibě malé 100 g balení pracího prášku na záclony. Naučila jsem se dávat pozor, kolik za něj zaplatím. V jednom řetězci po zaokrouhlení 20 Kč.
V řetězci s drog. zbožím stojí 27 Kč. Velké balení jsem nikde neobjevila, srovnání není možné.
Rozdíl v ceně jednoho, stejného výrobku je dnes běžný. 15 nebo 20 (také více) korun mne mnohdy přiměje k nákupu pouze tam, kde je levnější.

Kepler

alien: ten benzín, jak do zapalovače, tak v Kontaktolu, je lehká hydrogenovaná (rafinovaná) ropná frakce. Obsahuje málo aromatických uhlovodíků, má tedy nízké oktanové číslo. Traboš by ho možná papal, ale modernější motory s vysokým kompresním poměrem by šly do háje, to je fakt. Je hodně těkavý, ale mně vydrží v zippáku několik dní (je dost těsný).