Adula.57

Jak něco odmítnout vysoké autoritě?

Dobrý den,
ve škole máme přidělené šatní skříňky, které nám přidělili hned v prvním ročníku. Přidělili nám je celé polepené a od té doby jsme museli platit za nové zámky, pojistku skříňky a koupit si vlastní zámek. Teď se ředitel najednou rozhodl, že my musíme z celých skříněk sloupat samolepky. Myslím si, že je to poněkud nespravedlivé, jelikož tam byli takovou dobu, my je tam nedali a ještě k tomu jsme do nich investovali peníze (nezáleží na tom, kolik to bylo). Naneštěstí je má skříňka polepená od shora dolů. Jak by jste se bránili, když to nařídil ředitel?
Rozhodně mi prosím neodpovídejte ať to prostě sloupnu, že je to blbost. Rozhodně to dělat nebudu, protože k tomu vždy na konci roku musíme v naší třídě dávat pryč přilepené žvýkačky z lavic. Proč to jako nedělají uklízečky, ale máme to dělat my? My tam jsme kvůli studiu, a ne kvůli sloupávání samolepek, nebo žvýkaček.
Děkuji
Doplňuji:
Neřekl čím, jen datum, do kterého to má být sloupané.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ředitel se opírá o zákonné ustanovení-výpůjčka, zápůjčka-pronájem a tudíž po tobě chce, abys dala věc do bezvadného stavu. Na to právo má, ale:
Pokud prokážeš, že poškození bylo způsobeno před pronájmem-zápůjčkou, tak nemáš povinnost cokoli se skříňkou dělat.
Co se týče investice, i zde se může uplatnit uvedený zákon, kdy ty jsi povinna věc udržovat a tedy pokud je to ve smlouvě, tak třeba pojistit, vyměnit zámek apod. Některé věci, např. výměna zámku by měla být povolena pronajímatelem. Ale vše záleží na smluvním ujednání.

Další odpovědi
Agneta

A čím to máte sloupat ? Snad né nehty…Ukaž mu tvý nehty, sděl mu, co stály, a zeptej se ho, jak to myslí :DDD
Doplňuji:
Nebo tam k němu pošli kámošky, co mají dlouhé nehty – ať si to rozmyslí…takhle s vámi nemůže jednat, to by šlo jen „na dobrovolnosti“…:D

Kelt

Na každé škole bývají rodičovské schůzky, tak na to připrav rodiče, vysvětli jim, o co jde. Spojte se více dohromady. Ale musí jít o fakta, ne o city atd. Dospělí se mezi sebou, pokud mají argumenty dokáží domluvit.
A ředitel není vysoká autorita,

ivzez

Zámky s klíči si žáci pořizují kvůli bezpečnosti.
Jak jinak by si mohli být jisti, že klíček od jejich
skříněk nemá k dispozici někdo další?

Něco jiného je pojistka skříňky.
To by podle mne mělo být zahrnuto v pojištění školy.

Ve škole jste kvůli studiu, nikoliv kvůli lepení žvýkaček a samolepek,
tj. poškozování cizího majetku a přidělávání zbytečné práce jiným.

Uklízečky jsou placeny za běžný úklid, nikoliv za odstraňování žvýkaček,
které nevychovaní(??) žáci lepí na lavice, a/nebo samolepek ze skříněk.

honza19hk

osobně bych ho poslal někam, ředitel není vysoká autorita. A neboj vyrazit vás ze školy za to nemůže.

annas

Ad Agneta, připojila jsi ke své odpovědi smajlíky, tak předpokládám, že jsi to nemyslela vážně.

Pepa25

Bezpochyby … 🙂
I když: nedávno jsem v supermarketu platil kromě bankovky ještě pár mincemi, dal je na pás (moje chyba, vím, že to patří jinam) a pokladní téměř nebyla schopná ty korunky zvednout – kvůli svým nehtům. Chápu, mohla tam být první den na brigádě – ale není mi jasné, jestli paráda za takové nehty vyrovná, že člověk má napůl nepoužitelné ruce …