Capik166

Jak něco navrhnout městu?

Rád bych městu navrhnul, aby vystavli mále „posilovací“ hřistě. Hrazdy a tak..

Město má jen 20 000 obyvatel. To je ale asi jedno…

Jak bych to měl předložit? jak se potupuje a tak?

Odpovědi
mosoj

Návrh sepiš a předlož to na radnici k projednání na zastupitelstvu či radě . Z jednání rady či zastupitelstva musí být na vývěsní tabuli ( je i na webové stránce města) zápis, kde bude stanovisko buďto kladné nebo záporné.
Jednání zastupitelstva je veřejné a máš právo se i zůčastnit a svůj návrh přednést.
Právo občana města ( vesnice) účastnit se jednání zastupitelstva nikdo moc nevyužívá, jenom se remcá že se nic nezmůže. Přítomnost veřejnosti na jednání zastupitelstva někdy zastupitele docela zaskočí. Je na ně totiž v tom případě hodně vidět !!

Drap

Žádost zaslat obecnímu zastupitelstvu. Popřípadě předložit za pomoci některéhoze zastupitelů. Další možností je přednést požadavek na zasedání obecního zastupitelstva. Všechna zasedání jsou veřejná.
Problém zřejmě nebude v tom, zda hřiště vybudovat či ne, ale spíše v získání finnančních prostředků na zbudování a na následnou údržbu.

venkovan

První se musíš domluvit s majitelem pozemku zda s tím bude souhlasit. takkže s obcí, či soukromou a nebo právnickou osobou. Potom si udělat jednoduchý náčrt a vizi projektu včetně rozpočtu. Dobré je, když se nabídne svépomoc. Za dalš zjistit co lze vyrobit svépomocně a co s musí koupi s certifikací – nebo certifikovat celé zařízení. projet potom zaslat na obec, či do nějakých programů nadací, krajských úřadů apod.