Lucluc33

Jak něco nahlásit na polici, když jsem teď dva týdny v zahraničí?

Jde o nahlášení podvodu – žádala jsem o půjčku a po zaslání dokladů už se pán neozval. Když to mám nahlásit PČR a jsem mimo ČR, nemůže být za dva týdny už pozdě?(dojít k nějakému zneužití údajů).

Nejlepší odpověď
Palpatine

Záleží co chceš nahlásit. Na situaci. Stalo se něco v zemi, kde právě jsi? Tak to nahlaš místní policii. Pokud neumíš dobře místní jazyk, tak ti určitě někdo pomůže. Pokud potřebuješ něco oznámit PČR, tak můžeš i v zemi kde jsi na speciálních číslech. ( https://www.po­licie.cz/clanek/v-zahranici-vam-pomohou-cesti-policiste.aspx )

Další odpovědi
Edison

Jestli to je pro policii, určitě lze využít i služeb našeho zastupitelství. Kontakty na stránkách MZV. Ale dva týdny zase nejsou tak moc, aby bylo nutné činit taková oznámení tak rychle. Ale jak píše Palpatine, záleží na situaci.

Příště to napiš rovnou a do jedné otázky. Využil bych služeb zastupitelství.

klumprt

Dá se to oznámit třeba mailem, ovšem bude potřeba po návratu to neprodleně doplnit osobně.
Proti možnému zneužití dokladů si vytvořte doložitelné alibi, že jste byla skutečně v zahraničí a dělala jste tam to a to. Doklad o ubytování, doklady o účelu zahraniční cesty atd. Nic takového nevyhazujte.

Doplňuji:

Jestli ovšem z vás vytáhl jenom kopie dokladů, čili nějaké osobní údaje, tak to možná ani nebude policejně zajímavé. V každém případě to oznámit můžete, spolu se zahraničním alibi vám to může v případném pozdějším průšvihu pomoci i když to vaše oznámení šupem skončí v policejním archivu.

Kryšpín

Samozřejmě může dojít k velice různým překvapením

Edison

Tohle totiž chce spíše osobní návštěvu.