Avatar uživatele
manon

Jak nechat správně uležet syrečky? Jak dlouho se mají nechat ležet? Jak uskladněné? Jak poznám, že jsou ještě jedlé?

Doplňuji:
Osobně mám taky pocit, že to vždy příliš brzy vzdám. Nedávno se mi povedlo na ně zapomenout (v lednici ovšem, v kelímku) a byly mooc dobré. Ale přece je tam nenechám půl roku :) – mrknu příště na datum spotřeby a zapíšu do kalendáře :) Uvidíme.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: manon

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, elektrikář, iceT, johana 56, orestez, anonym, Damiana, anonym, anonym před 4240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Manon, sousedka mívala syrečky ve sklenici za oknem. Měli je rádi opravdu hodně uleželé.
Dávám přednost syrečkům ve sklenici v ledničce, v zimě na polici ve špajzu. Většinou by měly být uleželé tak 2–3 dny před datem spotřeby. Tady si ale klidně dovolím nechat je zrát i týden déle. Syrečkům to rozhodně neublíží a když jsou krásně lasturově prozrálé a zlatavě žluté, tak je jejich chuť úplně nejlepší.
Že jsou ještě jedlé poznáš podle chuti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

V pokojové teplotě a jsou hodně měkké, skoro „tečou“.. Syrečky do ledničky nepatří, ale s ohledem na fakt, že se mi to ani doma nepovedlo hodnou řadu let prosadit, tak to už jenom konstatuji.
Ale hodil bych dotaz přímo k výrobci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pizlicka

ja je vetsinou davam do zavareninove sklenice,uzavru víčkem a dam pokud je teplo,za okno.tyden,noooo,to je puch.manzel prcháááá,mnam:-)nekdo je zalije pivem a necha dozrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Správně uležené syrečky jsou takové, co odejdou po svých !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jednou jsme je zapomněli v uzavřené lahvi v létě na chatě byly jedlé. Jen hosti z přilhlé hospody. Kam jsme si je vzali k pivu utekli. Netrvalo dlouho a hospodský nás vyhnal i ze syrečkama ani nechtěl vrátit půjčené lžíce.
Doplňuji:
Jedlé přestávají být když z červíky utečou z láhve

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

manon, zkus si napsat do lišty odpovědí: tvarůžky. Dovíš se, jak je ostatní nakládají.

Jenže tvarůžky nejsou již to, co bývaly. Nepřipravují se totiž v dřevěných nádobách, ale podle nařízení EU v nádobách nerezových. Proto mají jinou chuť než vminulosti. Ptala jsem se n to v prodejně výrobce, kam pro tvarůžky jezdím.

před 4239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Díky. Taky dobrý nápad – naložit. Taky mňam jsou smažené nebo česnečka s nimi.
Docela mne překvapilo, když jsem taky zjistila, že v některých obchodních řetězcích v ČR ani pravé olomoucké nemají – a teď mi ještě řekneš, že už ani ty nejsou tak pravé :)

před 4239 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mám je ráda, takže hned si zítra koupím a naložím.. Mám pocit, že IceT uvedla nějaký dobrý recept.

Už nic není tak, jak bývalo.

před 4239 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek