manon

Jak nechat správně uležet syrečky? Jak dlouho se mají nechat ležet? Jak uskladněné? Jak poznám, že jsou ještě jedlé?

Doplňuji:
Osobně mám taky pocit, že to vždy příliš brzy vzdám. Nedávno se mi povedlo na ně zapomenout (v lednici ovšem, v kelímku) a byly mooc dobré. Ale přece je tam nenechám půl roku :) – mrknu příště na datum spotřeby a zapíšu do kalendáře :) Uvidíme.

Nejlepší odpověď
anonym

Manon, sousedka mívala syrečky ve sklenici za oknem. Měli je rádi opravdu hodně uleželé.
Dávám přednost syrečkům ve sklenici v ledničce, v zimě na polici ve špajzu. Většinou by měly být uleželé tak 2–3 dny před datem spotřeby. Tady si ale klidně dovolím nechat je zrát i týden déle. Syrečkům to rozhodně neublíží a když jsou krásně lasturově prozrálé a zlatavě žluté, tak je jejich chuť úplně nejlepší.
Že jsou ještě jedlé poznáš podle chuti.

Další odpovědi
venkovan

V pokojové teplotě a jsou hodně měkké, skoro „tečou“.. Syrečky do ledničky nepatří, ale s ohledem na fakt, že se mi to ani doma nepovedlo hodnou řadu let prosadit, tak to už jenom konstatuji.
Ale hodil bych dotaz přímo k výrobci.

pizlicka

ja je vetsinou davam do zavareninove sklenice,uzavru víčkem a dam pokud je teplo,za okno.tyden,noooo,to je puch.manzel prcháááá,mnam:-)nekdo je zalije pivem a necha dozrát.

mosoj

Správně uležené syrečky jsou takové, co odejdou po svých !

elektrikář

Jednou jsme je zapomněli v uzavřené lahvi v létě na chatě byly jedlé. Jen hosti z přilhlé hospody. Kam jsme si je vzali k pivu utekli. Netrvalo dlouho a hospodský nás vyhnal i ze syrečkama ani nechtěl vrátit půjčené lžíce.
Doplňuji:
Jedlé přestávají být když z červíky utečou z láhve

annas

manon, zkus si napsat do lišty odpovědí: tvarůžky. Dovíš se, jak je ostatní nakládají.

Jenže tvarůžky nejsou již to, co bývaly. Nepřipravují se totiž v dřevěných nádobách, ale podle nařízení EU v nádobách nerezových. Proto mají jinou chuť než vminulosti. Ptala jsem se n to v prodejně výrobce, kam pro tvarůžky jezdím.

manon

Díky. Taky dobrý nápad – naložit. Taky mňam jsou smažené nebo česnečka s nimi.
Docela mne překvapilo, když jsem taky zjistila, že v některých obchodních řetězcích v ČR ani pravé olomoucké nemají – a teď mi ještě řekneš, že už ani ty nejsou tak pravé :)

annas

Mám je ráda, takže hned si zítra koupím a naložím.. Mám pocit, že IceT uvedla nějaký dobrý recept.

Už nic není tak, jak bývalo.