postcd

Jak nebýt hrozbou pro zvíře?

Například zvířata jako Býk, hřebec, pes jsou asi zvířata, která si mohou hájit svůj prostor. Jak se zachovat pokud se dostanu do jejich prostoru a oni mě spatří a jsou bezprostředně blízko a jdou ke mě? PS: těžko ovládám strach
Doplňuji:
počítejme s tím že není na blízku majitel ani nikdo koho by zvíře poslouchalo

Nejlepší odpověď
anonym

Lapidárně řečeno, vy nejste pro jmenovaná zvířata hrozbou 🙂 , ale vetřelcem, konkurentem atd.
A upřímně … univerzální rada neexistuje.
Vždycky je žádoucí předvídat, sledovat mimiku a reakce zvířete a snažit se aby
ke konfrontaci nedošlo. Zvíře si nechrání jen svůj prostor, ale může vás považovat jako svého sexuálního konkurenta, což je větší potíž. Takže zvíře-samec, který je v blízkosti samic je vždy potencionální nebezpečí.
Nelezte ke zvířatům do jejich stání, ohrady ap.
U býka musíte být v případě útoku rychlejší a snažit se co nejrychleji utéct. Býk před útokem zpravidla skloní hlavu, hrabe předníma nohama a potom vyběhne a snaží se nabrat vetřelce na rohy a zadupat ho.

http://sousek­.blog.idnes.cz/c/23558/­San-Fermin-Pamplona-Spanelsko-musite-byt-rychlejsi-nez-byk.html

Hřebec bude hrozivě frkat, šklebit se s ušima položenýma dozadu a potom zaútočí kopyty.
Pes cení zuby, vrčí , vysílá signály i polohou uší a pohybem ocasu a před útokem
se přikrčí k výskoku. Když už pes zaútočí, je nejlépe lehnout si na břicho
s nohama směrem ke psovi a hlavou ve směru od psa , obličejem dolů a chránit si zátylek sepnutýma rukama.
Pravidlem je, že ke zvířatům se nemáme do jejich blízkosti přibližovat.
Zvířata, žijící ve volné přírodě zpravidla utečou, pokud to je jen trochu možné.
Sama jsem měla kdysi problém. Známý chová danělky (samice daňků) a na hlídání stádečka před toulavými psy ap. měl u stáda samce lamy. Když jsme do ohrady vlezli (já a majitel) byla jsem vyzvána abych si našla patřičnou „sukovici“, protože lamák přiběhne a musím ho odehnat. Nebylo to zrovna příjemné, kroužil skutečně v mojí blízkosti, plival po mě, ale statečně jsem mávala sukovicí
nad hlavou, tak si netroufnul zaútočit. Byl lepší hlídač než pastevecký pes.
A zrovna u tohoto známého jsme odebírali pštrosí vejce, která u pštrosů hlídá samec. Také poměrně nebezpečná záležitost 🙂
To ale není obvyklá situace, s takovými zvířaty se asi běžně člověk nepotká, takže radím hlavně neporušovat jejich teritorium a když už k něčemu podobnému dojde, nechovat se hlasitě, neprovokovat a rychle se vzdálit.

Doplňuji:
redy: díky za důvěru 🙂 ontola , původně Bohemica 🙂

Další odpovědi
fcoop

„Návod“ pro psí variantu

Psi na reagují rychlé přiblížení a pohled do očí. K cizímu psovi se vždy přibližujte tak, že si ho navenek nevšímáte, jděte obloučkem, nikoli přímo a pokud možno pomalu. Určitě nedejte na to, jestli má pes ocas nahoru. To vyjadřuje pouze vzrušení, ale neříká jaké, zda jde o radost nebo stres. Pokud pes ocasem přestává mávat, případně vrčí, cení zuby a přesouvá váhu na přední část těla, může už jít do tuhého. V tomto případě je vhodné se podívat bokem,otočit se a klidně odejít. Jinak se chovají psi, co hlídají teritorium. „Pes štěká a vrčí a snaží se hlavně zastrašit. Pokud se bojí, opakovaně přibíhá a zase se vzdaluje. I tady je nejlepší reakce klidný ústup a otočení se zády. Pes se nebude cítit ohrožen a tak se sníží riziko vyhrocení situace.(Net)

Ideální asi je,když se s cizím zvířetem nakonec spřátelíme.Ovšem – vše má své meze.............
http://www.am­k.to/gify/nej­novejsi/detail/56859/

redy

Chce to klid si myslím,Bohemica nebo ontola dokáže nejlíp zodpovědět tvoji otázku,počkej si.
Nebo jim napiš do vnitřní pošty

beer

Chovat se naprosto klidně. Jenže pokud to nezvládáš, nejlepší bude takovým situacím předcházet a do jejich prostoru vůbec nevstupovat.

MK44

V případě domácího zvířete, které neútočí, je zpravidla dobré vystříhat se upřeného pohledu do očí a prudkých pohybů, nejít přímo proti němu a naopak mluvit uklidňujícím způsobem.
V případě zvířete volně žijícího nebo zjevně utočícího, například býka, divočáka, jelena neztrácet čas ovládáním strachu a naopak s jeho pomocí zaujmout pozici vojenského pozorovatele. Taková pozice se zaujímá vysoko v koruně vzrostlého stromu. Je-li v dosahu plot, zeď, ohrada, uvědomte si, že nejen hospodyňka pro pírko …

postcd

u psa jsem tedy slyšel že by se nemělo utíkat, možná asi u žádného zvířete

redy

ontola: aha to sem nevěděla.Že jste jen jedna 🙂

anonym

jsem stále jedna, zrušila jsem jen původní profil a začala znovu od místní bodové nuly.

redy

🙂