redy

Jak, nebo spíš kdo vymyslel svíčku?

Zapálila jsem si pár sviček v koupelně, a tak na ně čuším, a krásně mi tu voní.
Sice jsem hledala, ale nenašla vysvětlení.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Svíčka je tak starý vynález, že jeho autor je beznadějně zapomenut.

Zdroj: http://www.od­bornecasopisy­.cz/svetlo/ca­sopis/tema/ces­ta-svicky-historii-cast-1--16287

Další odpovědi
Drap

Svíčka vznikla postupným vývojem z tukových lampiček našich předků. Stačí kousek tuku a nějaký knot, třeba trochu suchého mechu a můžeš svítit.

orwell

Já myslím, že někdo, kdo měl rýmu.

Klaproth

Pokud myslíš tu z ušního mazu, tak tu vymyslel Shrek.

zjentek

Jó holka, tak to´s je neměla zapalovat, když jsi s nimi v tý koupelně koketovala s filoSofií.

redy

zjentek, paleček si dostal, hmm, a teď, co si představuješ pod pojmem – filoSofií? 😁

Týjó nemám tucha co to znamená, mi tady můžeš kliďo něco napsat, a já potvrdím že máš pravdu.
🙂

zjentek

byl to slovní obrat- koketovat s filosofií= hluboce přemýšlet …být či nebýt …a nebo- jak nejlépe využít tu svíčku? Je z vosku? A kdo za to může? Čím víc myšlenek, tím víc otázek: „Co s tebou svíčko? Nenacházím vysvětlení. Nemám už sílu. Tak pojď, a schoř svíčko nevděčná!“ ..Tak potvrď!

kapka

Shreka jsem chtěla říct já :( :D