zjentek

Jak nebo čím na první pohled rozlišit moudrého od debila?

Pokud se na někoho podíváme a hned víme, že jej milujeme, což je normální láska na první pohled (všichni známe), tak mě napadlo, že stádium mozku musí teda být na první pohled nějak „fyzicky“ čitelný i ve svých ostatních oblastech vývoje a ne jen při tý lásce, tudíž by nemělo být zapotřebí tvorby zdlouhavých psych. profilů a mentální stav by se měl dát určit jen tak, od pasu, tedy na první pohled.
Pokud emoce voní (viz zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-popsali-jestli-to-obecne-lze-chutovej-rozdil-mezi-chovanejma-zviratama-a-zverinou-a-co-vam-vic-chutna ), tak by měly jít hned rozpoznat také ostatními smysly, ne jen čichem..
Máte nějaké pomůcky, pomocí kterých to rozlišujete? O jaké pomůcky se jedná a co přesně jimi odhalíte? Kupříkladu typické rysy? Nebo na to jdete úplně jinak? Díky díky…

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím, že moudrost poznáš až podle jednání a chování – tedy na ´kouk´ ne…
😉
Koneckonců i „láska na první pohled“ funguje velmi často jen do ´vystřízlivění´ z prvotního šoku…
😉

Další odpovědi
Kepler

Záleží, z jakého hlediska se to vezme. Pokud jen z lékařského, dnes už nepoužívaný pojem debilita je lehká mentální retardace (IQ 50 – 69) a podle vnějších fyzických znaků se nepozná, teprve podle řeči a chování. „Debil“ ale pro nás může znamenat i osoba, která IQ v pořádku, ale má názory a chování, které v nás vzbuzuje odpor a despekt. Nakonec může být „debil“ i osoba, kterou mají všichni rádi a on má taky rád všechny. S jedinou výjimkou – tvé osoby 🙂

dubraro

Podle skutků poznáte je.

marci1

Svítí: http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­23/Uk6CV.jpg 🙂
„Já a můj kamarád debil“: http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­23/pXAk7.jpg

led

Hranica býva niekedy tak tesna, že radšej pozriem do zrkadla a opýtam sa ho:
Zrkadielko, zrkadielko, môže táto osoba v zrkadle hodnotiť iných? …ich múdrosť, či zaostalosť? Má na to?

Kelt

Dá se to poznat podle řeči těla, výrazu tváře, očí a pod. Na mentálně postižených je vidět nepřítomný pohled,pokud se na něco soustředí , může si takto vyhlížet oběť. Stejně se dá podle výrazu tváře poznat vzdělání, ale to už asi pozná člověk podle chování a odpovědí protějška.

Šidlo

  1. výskumy sú zmätené, niektoré si protirečia – čo je logické, ľudia sa navzájom vždy súdia aspoň trochu zaujato – nezaujato by nás vedela posúdiť len umelá inteligencia a tú pochopiteľne nechceme
  2. špeciálne my v Európe máme do 5% neandrtálskych génov, a mnohým to na tvári dosť vidno – čo znamená hrubé črty, ale nie hlúposť!
  3. tisíc rokov nám kultúra vtĺkala do hlavy, že hubenost a jemná tvár sú znakom intelektu…aj preto hrá Jim Parson Sheldona Coopera.....lebo zapadá do stereotypu
  4. celý život mám v okolí vždy aspoň 10–20 ľudí s IQ 130+ a niektorí vyzerajú, že nevedia do troch narátať.....a niektorí sa tak aj správajú.....roz­mýšľajú len keď sa to im to hodí do krámu a často sú leniví aj na to.....

po absolvovaní 8ročného gymplu nemám žiadne ilúzie o spojení IQ, krásy ani charakteru.....

záver: nie, nie a nie......to, že niektoré genetické poruchy spôsobujúce nízke IQ deformujú tvár sa neráta, má ich totiž 0,1% ľudí.....pričom géniov sú 2% a nie sú to zvyčajne top modeli, že?

inteligentní ľudia sú bohatší a majú peniaze aj rozum ,aby sa udržiavali/išli na plastiku – hlavne lekári (tí majú aj know-how, že?) a sudcovia.....vy­zerajú pestovane......ale treba deliť krásu a hezkost, že?