kablik

jak,nebo čím

odstranit vznikající mech z pomníku na hřbytově?

Nejlepší odpověď
annas

Také náš pomník se začal pokrývat mechem. Koupila jsem si v zahradnických potřebách přípravek (zapomněla jsem název) na jeho odstranění, ale moc nepomohl. Až teprve kameník pomník na hřbitově vyčistil a mech odstranil.

Další odpovědi
kenyrts

Grafitix.
Prostředek pro odstranění řas, lišejníků, mechů, plísní a hub z povrchů staveb.
Lze ho použít na kámen, střešní tašky, beton, omítku, dřevo, břidlici, azbestocement (eternit), nátěry, apod.

Nejčastěji se používá pro čištění zdí a střech budov, dlažby, bazénů, fontán, tenisových kurtů, teras, balkónů, omítky, soch, apod.

Použití přípravku se doporučuje i před aplikací nátěru na výše uvedené podklady, protože snižuje riziko rozmnožení mikroorganizmů pod vrstvou nátěru, což je častou příčinou „odlepení“ nátěrů od povrchu staveb.
dále viz link:

Zdroj: http://www.bi­otec.cz/program/cryp­tomousse.html

Pafffka65

Zdravím.
Od kamaráda jsem dostal dvě lahvičky s označením SGB a SGD, ale výrobce mi nechtěl říct. .. Nejdřív jsem nanesl ten SGD ředěný 1:10 a nechal 40 minut působit. Potom SGB a nechal 10 minut. Pak jsem to spláchl VAPkou a bylo čisto. Bez mechů, černoty a špíny. Ten mech to zabilo před očima. jo a jde to i kartáčem.

Pafffka65

Tak ten výrobek se jmenuje STILLGUARD. šel jsem se podívat do garáže. 🙂