Gestas

Jak je nebezpečné jet na týden navštívit Tartús?

Nejlepší odpověď
annas

Budete-li se řídit pokyny tamního ministerstvo turismu, které se snaží podpořit cestovní ruch, který ustal po vypuknutí vleklé občanské války, tak si budete o dovolené žít jako v zemi zaslíbené..

"Syrské ministerstvo turismu se proto odhodlalo k odvážnému kroku. Do světa poslalo dvouminutové propagační video, které Tartús ukazuje jako idylickou oázu, kde můžete nerušeně relaxovat pod palmami a zapomenout na všechny strasti. Navzdory tomu, že v nedalekých oblastech zuří vleklé a krvavé konflikty, klip končí sdělením, že „Sýrie je vždy krásná“. atd.

http://www.bles­k.cz/clanek/ces­tovani/417934/do­volena-jen-pro-odvazne-syrie-laka-rekreanty-na-plne-plaze-turistu-a-vodni-hratky.html

Ale řekla bych, že jde o dovolenou jen pro odvážné, vždyť i zde na jaře se odpálili teroristé ISIS a zabili 48 lidí. Uchýlily se sem také tisíce uprchlíků, které válka z jejich domovů vyhnala.

Další odpovědi
marci1

?
Varování Ministerstva zahraničních věcí před cestami do Sýrie:
"Sýrie: Varování před cestami
Stále v platnosti: 16.11.2016
Publikováno: 13.03.2015 / 11:15

MZV ČR varuje před cestami občanů ČR do Sýrie vzhledem k pokračujícímu ozbrojenému konfliktu v Sýrii a související celkové destabilizaci bezpečnostní situace v zemi. Intenzita a územní rozšíření násilných incidentů se nepředvídatelně mění, rizikové jsou prakticky všechny regiony. Občany České republiky, kteří se na území Sýrie již nacházejí, MZV ČR vyzývá, aby Sýrii opustili." ☹

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jnp/cz/ces­tujeme/aktual­ni_doporuceni_a_va­rovani/syrie_des­tabilizace_bez­pecnostni_situ­ace.html

Drap

Přiměřeně nebezpečné, vzhledem k probíhající válce v Syrii

dubraro

IMHO asi tak stejně jako jinde. Ze středomoří je dnes jakž takž bezpečné jen Chorvatsko a Španělsko. Všude jinde je válka nebo terorismus nebo davy přišelců.