užgorod

Jak navrhnout počítačovou síť?

jak navrhnout počítačovou síť

Nejlepší odpověď
kenyrts

Návrh počítačové sítě

Práce navrhuje počítačovou síť pro obchod, ve které by mělo po realizaci projektu fungovat 4 – 6 PC stanic s připojením k internetu.

OBSAH:

  1. Analýza stávajícího stavu
  2. Navrhované řešení
  3. Kalkulace HW a SW
  4. Internetové připojení
  5. Instalace
  6. Zásady bezpečnosti
  7. Měsíční náklady na provoz sítě
  8. Závěrečné zhodnocení

Úryvek z práce:

“5. Instalace

  1. Postup instalace sítového operačního systému
  2. Spuštění instalace
  3. Vytvoření DOS partition
  4. Následně v SETUPu nastavení bootování na prvním místě z CD
  5. Adresář pro systémové soubory C:\NWSERVER ponechat
  6. Pro nastavení kódování – Country – zvolit 042 – Czech Republic
  7. Systém detekuje jednotlivá periferní připojení (HDD, myš)

a. Vybrat síťovou kartu ze seznamu
7. Tvorba Netware Partition – vytvoření svazku SYS
8. Zadání jména serveru
9. Zadání IP adresy serveru a masky třídy
10. Zadání časové zóny
11. Vytvoření základu databáze objektů – NDS – jméno stromu
12. Tvorba prvního kontejneru Organization v tomto stromu, kde budou vytvořeny objekty vzniklé při instalaci ( nejdůležitější objekty: Server, Volume_sys a Admin), dále zadání hesla pro administrátora a jeho potvrzení:
13. Následuje instalace dalších produktů do systému
14. Legalizace SW – vložení licenční diskety a potvrzení
15. Kopírování systémových souborů na svazek SYS:
16. Restart serveru a spuštění serveru z C:\Nwserver\jme­no_serveru – přihlášení konzoly serveru
2. Vytvoření dalších svazků na Netware partition

  1. Spuštění modulu Nwconfig na VM NW serveru:
  2. Vytváření dalších svazků na Netware Partition
  3. Nový svazek se automaticky zapíše do NDS
  4. Vytvoření uživatelských účtů, práv
  5. Struktura adresáře
  6. SYSTÉM – obsahuje soubory a podadresáře přístupné pouze supervizorovi a operačnímu systému. Je to domovský adresář supervizora.
  7. PUBLIC – jsou vedeny soubory přístupné všem uživatelům
  8. LOGIN – je to netypický adresář, který je přístupný uživateli aniž je přihlášen do sítě. Jsou v něm uloženy soubory pro přihlašování.
  9. MAIL – pro každého uživatele je na serveru podadresář USER_ID, kde USER_ID je systémové číslo uživatele na serveru.
  10. Postup instalace klienta
  11. Spustit setup
  12. Výběr síťových protokolů
  13. Ponechte volbu NDS
  14. Po restartu se zobrazí přihlašovací okno klienta sítě Novell Netware
  15. Pro přihlášení do sítě Novell Netware je nutná znalost uživatelského účtu, hesla, tzv. „stromu NDS“ a „kontextu“. "NDS strom""