Weroniq

jak navázat kontakt po zbytečné hádce?

už asi před měsícem jsme se pohádaly s kamarádkou a od té doby se nebavíme a mě to mrzí, ale znova se omlouvat prostě nehodlám – šlo o to, že jsme se předběžně domlouvaly, že někam zajdeme, ale nedomlouvaly jsme se blíž a mně to pak nějak nevyšlo, tak jsem počítala s tím, že to padá (nedomluvily jsme se na čase, místě) a ona mi to strašně vyčetla, že jsem se měla ozvat, že nepůjdeme.. nejsem nespolehlivý člověk a tohle nebyla moje vina, ale ona se zřejmě cítí ublížená

Nejlepší odpověď
anonym

Veroniko, pokud víte, že hádka byla zbytečná, dáváte vlastně jasný signál, že se necítíte v právu. Vaše podvědomí Vás nutí uznat, že jste to Vy, kdo musí udělat první krok. Ono je totiž slušností zvednout telefon a říct: Hele, něco mi do toho přišlo. Necháme to na jindy. Ať už bylo stadium Vaší domluvy jakékoliv, okolnosti se změnily na Vaší straně a bylo na Vás se ozvat. Nejsme inkvizice, abychom někoho soudili. Chci Vám jenom objasnit, co vyznívá z Vašich slov. Kamarádce se nemusíte složitě omlouvat. Přiznejte jí, že jste pochopila, že jste jí měla zavolat a že Vás to mrzí.

Další odpovědi
Damiana

Tohle je spíš taková malichernost. Třeba byla kamarádka zrovna naštvaná a tohle se jí hodilo a tak se vyvztekala na tobě. Stává se to. Neomlouvala bych se, není důvod proč na sebe nechat štěkat někoho jen kvůli nedorozumění – to bys za chvíli mohla být i v kamarádství pěkně ovládaná – a to je konečná. Pokud máš náladu, zavolej nebo pošli txt či e-mail, s otázkou jestli by – datum a čas – nešla na kafe. Když neodpoví nebo se bude bude dál nafukovat, přímo se zeptej, jestli je ještě pořád naštvaná kvůli takové hlouposti a pokud bude dělat problémy, kašli na to. Zbytečně by ses ponižovala a masírovala někomu ego. Ale myslím, že tak daleko to nedojde. Ovšem pokud to vaše poškorpení se neznamená, že přednost dostal nějaký muž a ona to ví. A ještě třeba sama žádného nemá. Ohohó – tady by bylo zbytečné pokračovat v úvahách o tom, proč je naštvaná, ne?

terry

Pokud jste spolu třeba občas zašly na kávičku nebo dvojku víka, zeptej se jako dřív.
Nebo ji pozvi na kavčo domů, pokud to tak dřív bylo.
Chovala bych se jako dřív.
pokud vinu necítíš, neomlouvej se.

Drap

S úsměvem, jako kdyby se nic nestalo

IK

Já se jednoduše omluvím.
Nedělám z toho vědu, vždycky je vina na obou stranách, ale nemusíš zdůrazňovat tu její část z toho je jen další hádka, jen říct: Promiň, měla jsi pravdu že jsem se ti měla ozvat abych měla jistotu že s tím už nepočítáš. Je mi líto že se to mezi námi tak pokazilo.