Smack

Jak naučit psa plavat?

Jezevčík se topí.

Nejlepší odpověď
zjentek

Najít způsob, jak mu ukázat, že plavat umí.

Jezevčík se topí, leda by měl nadváhu, či jinou hroznou poruchu. Jinak by to šlo proti přírodě a to nejde.

Další odpovědi
orwell

Tak to slyším poprvé. Že by pes neuměl plavat? Já jsem se právě učil plavat od psů a „čubička“ byl první styl, který jsem ovládl. Pokud je to tak jak píšeš, zkus s ním vlézt do vody a snad s tvojí pomocí si dá říct. Hlavně ho moc netrap a neděs. Ono se nic nestane, když plavat nebude. Spíš to bude vzácnost. Já jsem měl psa, který jakmile ucítil rybník, nikdo ho neudržel.

Drap

Je to nesmysl. Pes umí plavat. Ty ho potřebuješ naučit jak se přestát bát vody a jít do ní. Neexistuje jeden univerzální způsob ani taková rada. Každý pes je jiný. Kdysi jsem měl psa, který měl obdobný problém. Zkoušel jsem všechno možné. Vzal jsem třeba psa do náručí a šel s ním do rybníka kam až jsem dosáhl. Jakmile jsem ho pustil, tak žhavá čára ke břehu a pes nechtěl ani k rybníků. Podobných pokusů byla celá řada. Po roce jsem to vzdal, s tím, že ho do vody zkrátka nedostanu. Chodívali jsme v té době na procházky po lesní cestě, vedle které tekl malý potůček. Pes na volno si postupně zvykl, nebo se naučil sám, chodit tím potůčkem. Cca 5 cm vody mu v parnech chladilo tlapky a kromě toho se mu líbilo, když svítilo sluníčko, tak lesklé kamínky v potoce házely díky obsažené slídě odrazy, něco jako malá prasátka se zrcadlem. Chodívali jsme tak často, pes postupně sám zašel i do tůněk , kde bylo více vody. Namočení břicha byl první úspěch. Začal jsem mu tam potom házet klacíky, což měl rád. Po dost dlouhém čase jsem mu házel klacky i do větší vody, kde byl pozvolný přístup a pes pozbyl strach a koupal se velice rád. Za každý pokrok jsem ho chválil a využil každou příležitost kde by se mohl namočit. Nepřestal jsem zřejmě včas a naučil jsem psa, že vodu miloval. Nastal však další problém. Třeba ke konci zimy, když plavaly po řece kry, pes když byl na volno skočil do vody a měl jsem strach aby tam nezahynul. Ještě mrzlo, tak než jsme přišli domů, pes měl na sobě rampouchy.
Ale jak už jsem říkal, každý pes je jiný a musí mu jen správným způsobem říct, že do vody klidně může.

nyjono

Jak se může topit?
¨Pes, umí plavat sám od sebe a i kdyby mu to neššlo, do vody nepoleze.
Pokud má nějaké zdravotní problémy, neberte ho do té vody. Sám od sebe do hloubky nepůjde.
Ach jo, to jsou lidi ☹

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Prostě já...

Některé kvůli své stavbě těla plavat neumí. Třeba baset, má dlouhé uši a krátké tlapky.