Jak naučit psa, kterého máme z útulku, aby spal ve své boudě.

Máme psa z útulku, který spí venku a do své boudy ani nevleze.

Nejlepší odpověď
beer

Chce to rozhodně čas, nevíš co má zvíře za sebou. Takže jídlo a pití dávat výlučně k boudě, boudu vystlat aby měl pohodlí, oblíbenou hračku při hře občas do té boudy vhodit atd. a čekat. Bouda by měla být na správném místě – např. tak, aby nebyla na přímém slunci, a pejsek měl z ní „přehled“.
Zkušenost

Další odpovědi
žolik

Já bych řekla že na to příjde sám,je z útulku,nevýte co má za sebou,sám si vleze do boudy,machystejte mu tam co má rád,hračku deku,nějakou dobrotu,bude vám vděčný.

Zdroj: žolík

michael69

Doporučuji vykašlat se na boudu a pejskovy dát nějakou starou deku do chodby Vašeho domu a tam ho nechat nocovat.My máme bers. salašnického a spí na staré dětské matračce na chodbě.Pes bere Vás jako smečku a váš dům jako „boudu“.Udějette to hned,nebo nastydne a budete ho léčit z kdoví z čeho.Na krk doporučuji obojek proti blechám(musí být kvalitní a pak funguje) aby Vám neklepal doma klíšťata.

Kotvič

Potřete boudu roztokem: pivo, česnek, bobkový list, šalotka, citrón. Opakujte 3× v rozmezí 3h.

Pakoska1

Na pejska nemůžete jít rychle.Mohl si v miunulosti spojit s boudou nepříjemný zážitek(např.Lidé ho tam dali aniž by pejsek poznal boudu,mohl tam být zavřený hodiny a i když psi neřeší minulost tak mohl zůstat v tom stavu..)No rozhodně to chce hodně času a určitě mu tam třeba dávejte jeho oblíbené pamlsky nebo hračku..Jestli by bylo možné,nejlepší by bylo kdyby ta bouda měla odkryvatelnou stříšku.A když ani to nepomůže psům se většinou nelíbí to,co jim vy dáte:)Doufám,že se vám nakonec podaří pejska do boudy dostat;)Hodně štěstí!:)