lucinqa

Jak naučit psa chodit ven v dešti?

Mám 2 měsíce staré štěně krysaříka. Už se vyčůral i vykajdil venku, ale když prší prostě nechce. Ani chodit venku nechce. Děkuji.

Nejlepší odpověď
badisko

Proboha .....vzdyt je to stene ..!!! proc ho chces ve dvou mesicich tahat VEN !!!!tim docilis jen toho ze vodu v dospelosti mit rad nebude tim tuplem …navic ho privedes domu a bude spinavej …
Nekteri slabomyslni jedinci pak takove stene jeste vykoupou ve vane a aby toho nebylo dost samnonem pro psy …coz stenatum vubec nedela dobre …
No hlavne ze bude vonavej a cistej ..ze bude mit jako starsi kozni problemy to uz nikoho nezajima az do doby kdy budou muset navstivit veterinare ..a platit nemale penize za svou vlastni hloupost …
Doplňuji:
Zde nastavaji problemy …Lide si poridi psa pro deti pro zabavu o psech vi kulove o jejich vychove take …pak to dohaneji na strankach jako jsou odpovedi.cz a podobne …mito aby si pred nakupem psa poridili nejakou literaturu a nastudovali si co pes potrebuje a co naopak ne …ve dvou mesicich by mel stale jen zrat ..spat ..sra* chca* ..ven jit ..kdyz je pekne a netahat ho v desti …

Další odpovědi
anonym

Tyhle pejsci nemaj rádi ošklivé počasí, měla jsem skoro stejného 13 let, tak bych to měla vědět. Kup mu pláštěnku a je to, ven jít prostě musí, to se nedá nic dělat.
Vezmi ho ven v náručí, až budeš kousek od domu, pusť ho, on za tebou půjde sám, protože chce být s tebou. Když za tebou běží, hezky ho pochval. Nebuď s nim dlouho, aby ti nenastydnul, koukej na něj, co dělá a až bude dílo hotovo, mazejte zas dom. Kdyby byl mokrý, utři ho ručníkem k tomu určeným a to je celé.

Drap

Rada badiska je zcela mylná. Díky jeho postupu naučíš psa právě to, že v dospělosti když bude pršet nepůjde ven. Od dvou měsíců může klidně štěně ven. Venčení je potřeba za nepříznivého počasí naplánovat 15 – 20 minut po žrádle a jít se štěnětem třeba jen na 10 minut. Po návratu do sucha utřít. Pejskovi déšť za tak krátkou chvíli vůbec neuškodí . Po vykonání každé potřeby pořádně chválit, popřípadě odměnit.