teenush

Jak naučit psa, aby vydržel v klidu doma sám ?

Ahoj, máme doma 3 letou fenku, která prostě nedokáže doma čekat v klidu. Odejdeme, zamkneme a to je ještě klid, pak vylezeme ze vchodu, ona nás vidí z okna a po chvilce začne výt, štěkat , dělat bordel a ničit věci. Nějaký návrh, tip, rada jak jí dokázat, že je to ok a že se stejně vrátíme ?

Nejlepší odpověď
Drap

Zanedbaná výchova ve štěněčím věku. Teď to bude problém. Pes potřebuje dlouhé procházky a vybít svoji energii. Minimálně hodinu ráno, a další minimálně hodinu až se vrátím. Pokud nemá dost zábavy a pohybu je mu smutni a chce společnost. Neni to chyba psa, ale velká chyba majitelů. Teď učit po malých chvílích. Odejít, zavřít a za minutu se vrátit, pochválit a jít se psem ven. Čas postupně prodlužovat. Je to však běh na hodně dlouho. Měl jsem několik fen a když bylo třeba, vydržely i 12 hodin bez problémů v bytě.

Další odpovědi
led

Aj u zvierat platí: čo sa za mladi naučíš neskôr akoby nájdeš.
Ak psa naučíte byť samým doma už ako šteňa, zvykne si a nebude robiť problémy. Ale ak to začnete učiť až ako dospelého 3 roky, to je dospelý pes, naučiť ho to bude ťažšie. Je to otázka trpezlivosti a neustáleho cvičenia.

jáára

Chudáček malá.
Neuděláš nic.
Nechce být sama.
Ji pořiď štěňátka. (jedno bych si vzal)

isteron

A na aký dlhý čas ju chcete nechať doma ? Ide o to, že sa musí aj vyvenčiť. Môj špic vydržal byť zavretý aj 3 – 4 hod, a nerobil problémy. Ale potom som musel prísť domov a vyvenčiť ho. Ani vy nevydržíte dlhšie ako 3 hod bez použitia WC, lebo ináč vám spraví na koberci kaluže a nemôžte sa preto na ňu hnevať. Je to jej biologická potreba.

Mc Merkurion

… to nelze naučit, je potřeba vysvětlit, jakmile pochopí, bude klid …

ivzez

Psovi nic nedokážete ani nevysvětlíte,
musíte se obrnit trpělivostí + důsledností
a postupně ji to naučit.