Dida1995

Jak naučit psa, aby po mně nevyjížděl?

Mám 2měsíční fenku čivavy. Mám ji cca 3 týdny. Vždy když ji jdu venčit a něco mi na zemi veme do tlamy, tak jdu za ní a snažím se jí to vzít. Stalo se mi ale, že už po mně aj vyjela… Proč? A co mám dělat, aby to nedělala? Děkuji za rady! :)

Nejlepší odpověď
Drap

Pes je nevychovaný, špatně asociovaný. Chyba je v tvé výchově. čivavy jsou poměrně dobře vychovatelné. Bude to chtít upevnit poslušnost, musí vědět kdo je pánem. Naučit psa povel „pusť“ a je po problému.

Další odpovědi
Kepler

Nelze vychovat štěně za 3 týdny. To jsou přirozené pudy psa, brání svoje. Psi by se neměli rušit u žrádla a chraň tě bůh pokoušet se sebrat mu kost, když si ji ohryzává. Až bude starší, můžeš začít s výchovou metodou odměn.

anonym

Je to teprve štěně a je to hlavně o respektu.