Makina

Jak naučit partnera tančit?

Já tancuji velmi ráda. Jenže partner, i když absolvoval taneční a každý rok chodíme tak minimálně na 3 plesy, tak si pořád šlape to svoje zelí. Můžu mu vysvětlovat zlatě svatě, že musí pokrčit nohy v kolenou a nebýt jako sloup, že musí když je to polka udělat dva malé krůčky a ne jeden velký přešlap, ale je to marné. A on tvrdí, že se snaží,ale že to prostě líp nejde 🙂 Co s tím? 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Takovéto věci se někdo učí snadno, někdo špatně. Zdokonalit se lze pouze cvičením. Doporučuji znovu taneční. Větčina tanečních škol pořádá kurzy i pro starší.

Další odpovědi
Terryle

Smířit se s tím – někteří lidi prostě pohybově nadaní nejsou a nenaučí se to. Někdo falešně zpívá, někdo při „tanci“ šlape zelí. Já do tanečních ze stejného důvodu vůbec nešla, nejde mi to a hlavně mě to ukrutně nebaví. Kamarádka, co tančila profesionálně a chlubila se tím, že valčík naučí prostě každého, se mě snažila naučit základní valčíkový „čtverec“ a nakonec to vzdala. Prý jsem unikát.

Zkuste na plesech tančit s někým jiným. Netančí třeba dobře a rád Váš bratr nebo nějaký kamarád? Nebylo by na tom nic zlého a Váš partner by to snad pochopil a možná by i byl rád, že se nebude muset „trápit“… :o}

led

Ak tancujete s „drevom“ (nie každý počuje, cíti hudbu a vie sa podľa rytmu pohybovať), nenápadne ho veďte.
Je v tom určitá tréma, ktorú partner nevládze prekonať. Skúste si najprv tanečné variácie preskúšať doma, bez verejnosti.