andyana

Jak naučit dvouletého psa, aby aportoval?

Odpovědi
gecco

Pokud jsi začátečník – laik, vřele doporučuju cvičák, kde ti zkušení cvičitelé poradí – třeba jak se psem vůbec komunikovat…
😉
Jeho výcvik ti pak půjde mnohem lépe – a pes nebude ´trpět´.

Kelt

Přihlas se do kynologického kroužku, pokud nebude pozdě na výcvik psa. Možná jsi měl začít před rokem.

dejavu

Důležité je, jestli má o předmět zájem, jinak bez toho se to učí těžko. Též lze nevědomky naučit řadu zlozvyků – neodevzdávání aportu, překusování aportu ap., takže nejlépe poradí na cvičáku. Pokud to chcete zkusit sama, zde je návod, jak na to s klikrem. Odměňujete napřed za jednotlivé kroky, což jde pochopitelně pomaleji než na videu, kde už to pes umí https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Q-lR6k40RTA