Jak naučit dítě smrkat?

Mému synovi jsou už tři roky a ještě neumí smrkat. Jsem z toho zoufalá. Poradíte někdo?

Nejlepší odpověď
alenka901

pomohla legrace, ať ukáže jak smrká slon, a když foukl málo, tak jsme se mu smáli, že je spíše malé slůně, a pak jsme mu třeba sami ukázali jak smrká velký slon, tak se s námi předháněl, kdo z nás je největší slon a vysmrkal se teda pořádně.

Další odpovědi
Lencis

Nejlepší je vždy názornost. Mé dceři ještě není rok a půl, ale když vidí papírový kapesníček rve si ho k nosu. Tím samozřejmě ještě není vyhráno, ale děti jsou chápavý. Opravdové smrkání přijde až atk kolem toho druhého roku když je dítě šikovné. Kamarádka synka naučila smrkat právě když ona sama měla rýmu jak rám… celé dny tak smrkala že to malej bravůrně obkoukal 😉

Hodně štěstí 😉

Michal

Dítěti o ukážu .

Dandi

Mi babi vždycky říkala, že mi pak budou píchat nějakou jehlou do nosu, aby mi ho vyčistili a já jsem se tak bál, že smrkám doteď :D

LejdyTerr

když uvidíš, že mu poteče nudle, tak mu dej před nos kapesní a řekni mu ať zatroubí jako slon…Nebo mu to ukaž:-D

Janulka

Dcerku jsem to učila asi kolem druhého roku -samozřejmě názorně až přehnaně!!:o) – a nejprve bez kapesníku – prostě jen bylo důležité, aby vyfrkla. Když se naučila vyfrknout, bylo pak už jednoduché přiložit kapesník a hotovo!:o) Synek smrkat už umí – pochopil sám asi na 18 m.