justjoke

Jak naučit dítě chodit na nočník?

Dvouleté dítě, potřebuje nějakou motivaci nebo tak něco, poraďte.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já učila děti už před dokončení 1 roku – je třeba důslednost , ve dvou letech už ví co má udělat,je třeba mu to vysvětlit a vždy pochválit – ale neslevit

Další odpovědi
zzzzz

Nedávno jsem četla nějaký výzkum, kde vědci vyzkoumali, že díky moderním jednorázovým plenám, se v posledních letech dětí učí chodit na nočník později, než tomu bylo před dvaceti lety. A myslím si, že mají pravdu. V těch starých plenách to bylo pro dítě nepříjemné, cítilo, že je mokré. Dnes jsou ty pleny tak dokonalé, že dítěti vyhovuje udělat potřebu do nich. Můžete mu zkusit dát ty staré pleny, třeba to zabere.

hanny 2

Tady je plno návodů –

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20nau­%C4%8Dit%20cho­dit%20d%C3%AD­t%C4%9B%20na%20no%C4%8Dn­%C3%ADk

juie

nebo muzete zkusit nechat mu nocnik v pokoji a svleci ho a az bude potrebovat treba si samo zajde ja sem to tak poprve taky udelala akorat ze sme byli na dovolene a ja litala po kampu nahata… :DD a pak sem potrebovala tak sem si pry automaticky sedla na nocnik a od te doby to fungovalo… :DD