Jak naučit děkovat ?

Všimla jsem si,že je zde několik- čím dál více uživatelů,kteří položí otázku,ale potom se ani nenamáhají odpovědi označit palcem jako užitečné.Možná je ani nečtou.Nechybí vám,kteří odpovídáme- zpětná vazba? A co vy,kterých se to týká,např.Krčá­lek,LůcaDůcaPů­ca,Monča.R.E.T. a jiní?
Doplňuji:
Jen těžko mi může někdo podsunout podezření,že se mi jedná o body.Sama se často vracím zpět a aniž bych odpovídala,boduji odpovědi,se kterými souhlasím.Jde mi skutečně o tu zpětnou vazbu.Je pravdou,že nás nikdo nenutí odpovídat,ale pokud někdo položí otázku,předpo­kládám,že si alespoň přečte odpověď a pochybuji,že žádná z odpovědí mnoha odpovídajících není vhod…:D

Nejlepší odpověď
anonym

Někteří poděkují i slovně, třeba Annas. Ačkoliv to nečekám, je to milé. To je prostě net. Někteří poděkují palcem nebo nominací, někteří vůbec. Takový je život.

Další odpovědi
anonym

Tak prostě jsme každý nějaký. Sama třeba hodnotím hvězdičkou otázky na které odpovídám a palcuji stejně tak. Palec neudělím pouze pokud se mi odpověď nelíbí nebo nezamlouvá.
Doplňuji:
Jinak u vlastních otázek opalcuji skoro každou odpověď jako poděkování za snahu. A také se vracím v odpovědích den zpět, abych mohla případně přidat palce za nové odpovědi. Prostě mám svůj řád, ale pokud by někomu vadil, nechť se vyjádří.

tom004

Pro >DaveR<.
To není otázka ne/nucení,ale účel pro který byl tento portál spuštěn – odpovědi.cz. A ani to není otázka očekávání a „kladného oplacení“,ale slušnosti od tazatele.

Damiana

Ono to máš těžké. Když někdo neumí ani odpovědět na pozdrav, těžko ho naučíš ještě poděkovat. Ale máš recht, že tady je to naprosto něco jiného, než v reálu. Také mi jde hlavně o zpětnou vazbu. Nepotřebuji se utápět v bodech, ale jen doplnění, nebo poznámka v diskuzi: dík, pomohlo to; bylo to ono; atp. Všimni si, že když se spleteš, nadávat ti začne kdekdo – i ten, co sám ví obvykle prd se rád přidá…
Nedávno jsem zrovna odpovídala na jednu otázku ohledně nějakého klipu. Jelikož to byla muzika, kterou absolutně neposlouchám a nalezení (myslím) byla opravdu náhoda, dost mě zajímalo, jestli to bylo ono. Nic víc, nic míň. Jenom moje sobecké já. 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-tato-pisnicka-19

mosoj

Palec nebo poděkování nedávají uživatelé kteří toho sami moc neznají a navíc nemají ani páru co to dá za práci dopídit se pravdy a nakonec i něco znát a umět.
Poděkovat je slušnost ( nezáleží na formě). Nikoho bych neomlouval, zejména toho kdo zde říká že nikdo nikoho nenutí odpovídat. V tom případě dotaz od něho je drzost!

DaveR

Do odpovídání vás nikdo nenutí.
Musíte počítat s tím, že ne všichni mají slušné vychování nebo čas, takže se vám poděkování nedostane.
Nikdo by neměl dělat věci s očekáváním, že se mu dostane kladného oplacení – to je jen příjemnost navíc. :)

Drap

Bohužel, to se netýká jenom nováčků, ale i některých zlatých a stříbrných