Biskitka

Jak naučit chodit postaršího pejska na psí toaletu?

Dobrý den,
mám postaršího pejska, který již nedokáže udržet moč do té doby než přijdu ze školy. Chodíme ho venčit každé ráno, ale pak musím já do školy a rodiče do práce. Koupili jsme mu psí toaletu aby si mohl ulevit, ale nechce tam chodit a my nevíme jak ho na ní naučit. Chodí k ní a čmuchá kolem, ale stejně se vyčůrá někde jinde.

Nejlepší odpověď
beer

V takovám případě doporučuji návštěvu veterináře – může se jednat pouze o léčitelný zdravotní problém a rovněž s toaletou může poradit nejlépe jen tvůj veterinář, poněvadž zná psa i související otázky v požadované kvalitě.

Zdroj: Vet. praxe

Další odpovědi
anonym

Psi mívají oblíbený keř, strom, kam chodí čůrat, taková celkem nechutná finta, až uvidíte venku čurat cizího psa, jděte tam s nějakým hadrem, zkuste drtek toho jeho výtvoru nabrat a doma s tím trochu pojezdit po tý toaletě. Třeba si dá ten váš pejsek říct a bude to zkoušet přečurat. Ten hadr bych tam nechala, ať si čichne, snad nebude jen značkovat, ale pustí se do toho naplno. Já nevim, jestli to bude fungovat, nemám s tímhle zkušenosti.