Judynaa

Jak naučím psa aby se soustředil na překážku a její překonání .. a ne mě a okolí ? :/

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš naučit psa, aby věnoval pozornost tobě a tvé ruce, kterou mu dáváš neverbální povel k překonání překážky. Vhodné je mít v té ruce pamlsek, či oblíbenou hračku.

Další odpovědi
anonym

To je všechno otázka zkušeností tvých i psích. Nejlepší je trénovat pod vedením zkušeného instruktora v prostředí, kde je více psů, rozruch atd, aby si pes postupně zvykal a naučil se soustředit svou pozornost tam, kam je třeba.

iwrana

Pokud myslíš překážku,kterou má pes přeskočit,je dobré začít s nízkou a ze začátku skákat s ním,pak se rozeběhnout pomoct psovi vodítkem a nechat ho skočit samotného,K tomu samozřejmě povel a pak velká pochvala.Pak už povel bez rozeběhnutí.K tomu také pomáhat posunkem.

YunnArt

Začni někde, kde nebudete ničím rušeni. Předem se s ním vyblbni, aby neměl roupy. Nenuť ho k tomu. Zezačátku to ber jako hru. Házej mu třeba míček a dej mu do cesty spousty malých překážek k překonání. Taková opičí dráha. Vždy když překážku přeskočí a neobejde jí pořádně ho pochval a odměň. Důležité je abys byla trpělivá :D Možná pomůže vodítko. Nezapomeň mu pokaždé říct povel např. HOP aby potom už věděl co po něm chceš =)