zvonisek

Jak natočit film?

Nebo kresleny film

Odpovědi
dubraro

Dnes nejspíš na počítači. Například japonské animované filmy stylu manga jsou často dílem jediného člověka. Klasická tvorba animovaného filmu je proces technicky náročný a zaměstnávající řadu specializovaných profesí.

eleonnore

Film je zdlouhavý proces a zbytečně bych opakovala, co už bylo napsáno. 1. fází je předprodukce (scénář, přípravy, shánění financí, casting, smlouvy), 2. produkce (natáčení), 3. postprodukce (střih, zvukový mix, triky, titulky, hudba) a 4. distribuce (marketing, kina). Více tady → https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tvorba_fil­mu

Pokud ti jde o kreslený film, ten sestává z jednotlivých částí. Každý drobný pohyb se kreslí znovu a znovu a díky nedokonalosti lidského oka se stane, že rychlý sled obrázků za sebou si oko spojí a vnímá ho jako pohyb. Na tomto principu fungují tzv. flipbooky – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=94nNzAnpJRg

Kreslený film je ale jen jeden z typů animovaného filmu. Dalšími jsou třeba 3D animace (jak zmínil dubraro, ty na PC; typickými jsou filmy od Pixaru) nebo loutková animace (jinak řečeno stop-motion animace), která využívá prakticky stejné techniky, jako kreslený film, s tím rozdílem, že loutku vyfotíš, mírně s ní pohneš, vyfotíš znovu, znovu s ní mírně pohneš a takto ti to dá zdlouhavým procesem pocit, že se loutka hýbe sama. Takto se dělalo třeba Fimfárum, Slepičí úlet nebo Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Tady je video, jak se pracuje s takovými loutkami – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eYEPZOTaj­j8