Makik

Jak natáhnout volejbalovou síť?

Asi je to pro vás banalita, ale já opravdu nevím, jak natáhnout volejbalovou síť. Věc se má tak, že v tělocviku byla síť vždy už natažená (od třídy, která hrála před námi) a my ji akorát schovali. Jenže teď před námi nikdo nehraje a musíme ji natáhnout sami (někoho učitelka vybere, pokud to nebude umět, automaticky za 5 – máme už starší pí. uč. a ta se v pětkách vyžívá). Kdyby to náhodou vyšlo na mě, jsem v prčicích. Nikde na internetu jsem návod nenašla. Prosím vysvětlit co nejvíc polopatě. :D
Předem děkuji.

Odpovědi
metalavenged

Položíš si síť na zem.. pořádně se na ni koukneš a zjisíš, že na jednom konci je dlouhý drát, který je už od požívání hodně zakroucený a na konci je smyčka. Na druhém konci je drát (popřípadě lano) pouze se smyčkou (nebo drát i lano). Nejdřív pověsíš druhý konec, kde je drát nebo lano se smyčkou na stojan s háčkem. Pak vezmeš druhý konec s přerkouceným drátem a ten začneš motat na druhé straně hřiště.
Ovšem záleží, jakou síť máte. My máme tuhle na dlouhé hříště a na malé máme síť, kde na obou stranách je lano se smyčkou, takže je jedno, jak se pověsí. Jen se to musí pověsit na ten sloup předtím než ho samotný postavíš.
Doufám, že pomohlo. :)

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2dSTrkBU­EmI

těch videí je tam víc. základ na jednom sloupu očko na háček, na druhé straně přes kladku na buben a klikou natočit