kajicek94

Jak nastavit wifi na uživ. účty?

Dobrý den, mám wifi: TP-LINK nebo-li TL-WR941ND. Potřeboval bych zjistit jestli lze nastavit přihlašování přes uživatelské účty (na příjem signálu), jako například: Přihlašovací jméno: Kuba a Heslo: Kuba? Moc děkuji za odpověď
Doplňuji:
Jednou jsem se v Kauflandu připojoval k Wi-Fi a měli tam možnosti: Přihl. jm. a Heslo. Jako na příjem internetu né do nastavení.

Nejlepší odpověď
Hlada

Nevím, jestli správně chápu otázku. Jméno a heslo se u routerů používá pro vstup do nastavení. Do zabezpečené WiFi sítě se uživatel přihlašuje jen heslem. Je sice možné skrýt SSID sítě, běžně se to ale nepoužívá. Při použití kódování WPA2-PSK stačí heslo. Kde se to nastavuje je v manuálu. Na stránkách výrobce je i český překlad.
Doplňuji:
To mohli mít, ale jako přístup do místní sítě. To je ale něco jiného, než zabezpečení přenosu pomocí WiFi, které umožňuje router.

Další odpovědi
gecco

Vysvětlení ´sítí´ je zcela mimo ´možnosti´ tohoto webu…
😉
Doporučuju ti, aby sis přečetl nějakou knížku věnovanou této problematice (výborná je třeba – http://knihy.ab­z.cz/prodej/po­citacove-site-2 ) a pak se (ze)ptal na konkrétní podrobnosti.
😉
Jen – pro začátek – wifi je jen prostředkem komunikace (´nahrazuje´ drátové připojení), samo o sobě naprosto neřeší správu uživatelských účtů v LAN (doméně).