dust8

Jak nastavit v Linuxu u již nains. apl. Redshift vlastní nast. teploty podsvícení obrazovky nehledě na řízení sys.časem?

Nenašel jsem žádné nastavení teploty podsvětlení displeje u Redshiftu (již samo nainstalováno systémem). Jen se mění teplota barev na denní a noční režim dle systémového času. To přece musí jít nějak manuálně nastavit nehledě na čas ne? Rád bych měl i přes den noční režim či vlastní hodnotu teploty.

Jde to sice oběhnout tak, že se manuálně třeba ted ve 12:00 nastaví 0:00, ale to pak dělá problémy jinde.

Odpovědi
anonym

V prvé řadě, se obávám, že Redshift sice máš předinstalovaný, ale automaticky se ti nespouští. To poznáš podle přítomnosti ikony žárovky po restartu počítače v pravém dolním rohu obrazovky. Pokud se má automaticky spouštět (a to by zřejmě měl), tak hned po tom co jej spustíš ručně ze start nabídky klepni na ikonu žárovky v pravém dolním rohu a zaškrtni volbu „Spouštět automaticky“, viz foto http://imgbox­.com/u7R97np1

A teď k dotazu, jak nastavit vlastní teplotu barev

Pokud ti nevyhovují výchozí hodnoty (což je tuším 6500k přes den a 3500k přes noc) můžeš tyto hodnoty změnit parametrem ve START->Volby->Aplikace spouštěné při příhlášení. Tam vyklikni řádek s redshiftem, a níže klepni na tlačítko s ikonou tužky pro jeho změnu. Otevře se toto okno http://imgbox­.com/RxH5h7Fo , kde tě zajímá jen druhé políčko „příkaz“ prozatím vyplněné jen textem „redshift-gtk“ bez parametru, změň ho na „redshift-gtk -t 6700:2500“ a tím nastavíš pro příští start teploty 6700 denní a 2500 noční (samozřejmě můžeš tam dát jakékoliv hodnoty).

====

Mno a pokud chceš ručně nastavit určitou konkrétní teplotu barev zcela mimo časový plán, tak stačí klávesovou zkratkou otevřít řádek terminálu (LevýAlt+F2) a zadat příkaz „redshift -O 2500“ a systém rovnou jednorázově nastaví pořadovanou teplotu zadanou parametrem -O

anonym

oprava ten parametr -o má být správně „malé písmeno o“ nikoliv velké, bohužel už to nemohu v textu odpovědi opravit.