icswyb

Jak nastavit správně barvy fotek pro web?

Zdravím, mám problém s barvami u fotek na eshopu. V normální webové verzi se fotky barevně zobrazují správně, v mobilní verzi mají ale fotky barvy naprosto vybledlé a neodpovídající realitě. Fotky ukládám v sRGB. Nevíte, kde by mohl být problém?

Odpovědi
Dochy

S tím nic neuděláš. Každý monitor je jiný. Můžeš si nakalibrovat svůj monitor (resp. svůj systém i s monitorem) aby to co vidíš ty odpovídalo nějakému standardu. Ale nemůžeš ovlivnit nastavení monitorů a mobilů všem, kteří se na Tvůj výtvor budou chtít podívat.

FlAsh_7

Možná si zkus nastudovat kalibraci monitoru. Každý monitor zobrazuje barvy jinak.