Avatar uživatele
Petr44

Jak nastavit spínací teplotu na termostatu NSYCCOTHC od Schneider-electric?

Zdravím, je to, řekl bych primitivní úkol, ale já ho stejně nejsem schopen vyřešit. Chci pomocí bimetalového termostatu NSYCCOTHC od Schneider-electric, který mi doporučili v prodejně elektro materiálu, spínat větrák v dílně. Představa je taková, že při 20°C s pomocí termostatu(tento má jeden NC kontakt) sepnu cívku stykače a ten pak sepne ventilátor. Problém je, že když na termostatu nastavím hodnotu 20°C, tak ani v místnosti kde je 22°C termostat nesepne, naopak, a to je pro mě velice matoucí, sepl, když jsem nastavil hodnotu cca 30°C, tehdy při stejné okolní teplotě termostat sepl-cvakl a kontakt jsem i prozvonil. Snad mi ten princip někdo objasní, já prostě nechápu jak funguje bimetalový termostat, který by měl při dosažení kýžené teploty sepnout.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nyjono před 6 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Blbě. Nicméně princip snímání teploty je jedna věc a druhá věc je přesnost nastavení-
Dělení stupnice po 5 stupních celsia již něco napovídá. Nezbývá nic jiného než si stupnici sám nakalibrovat s ohledem na udávanou hysterezi 7%.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Normálně je třeba vzít si teploměr a nastavit si kolečko dle toho, kdy to cvakne. Jak je to potištěné od výrobce je jen orientační. Ostatně je třeba počítat s tím, že se může lišit i teplota "rozcvaknutí", tedy že při pohybu teploty na druhou stranu to bude reagovat mírně jinak.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petr44

Ano, rozepnutí probíhá při mírně nižší teplotě, než sepnutí, toho jsem si všiml.

Avatar uživatele
Petr44

Tak jsem tušil správně, menší odchylku přežiju, jen jsem doufal, že když je nový, bude nakalibrovaný přesněji. Děkuju

Nový příspěvek