nyjono

Jak nastavit připojení ext. monitoru, aby zobrazoval něco jiného než monitor NTB?

Nedaří se mi nastavit oddělené zobrazení.
Buď 1. nebo 2. nebo na obou stejný obraz.
Mám Win 7 Home Premium
Děkuju.

Odpovědi
Edison

„Rozšíření pracovní plochy“ se to jmenuje. Na obou stejný obraz je „zrcadlení plochy“.

Doplnění… Podporují home edice vůbec rozšíření plochy?

cochee

Zkus se kouknout sem (Zdroj:), zvl. odstavec 3 – třeba jsi něco opomenul.

Zdroj: http://www.de­ll.com/suppor­t/article/cz/cs/cz­dhs1/sln128740/nas­taven%C3%AD-du%C3%A1ln%C3%ADch-monitor%C5%AF-v-syst%C3%A9mu-windows-7?lang=cs

jáára

Win + P

wendyX

Mám na ntbku Win 7HP 64bit a ten ‚rozšíření‘ UMÍ! Já k aktivaci externího monitoru používám dvě metody- podle okolností:

  • metoda 1: zadám zkratku Fn+F3 , objeví se tato grafická volba čtyř možných provozních stavů :
  • pouze monitor ntbku*
  • ‚duplikovat‘ (t.j. stejný obraz na obou monitorech)
  • ‚rozšířit‘ (t.j. různý obraz na obou monitorech)
  • pouze externí monitor

    Pak už jen klik na zvolenou možnost; zde pozor jen na jednu věc- je možné, že u Vás bude tato volba pod jinou funkční klávesou, než F3 (zvolit podle piktogramu).

  • metoda 2: Win7 nainstalovaný na noteboocích nabízí ještě jednu zajímavou možnost- zadáním zkratky Win+X → otevře se ‚Centrum nastavení mobilních zařízení‘.

    Zde na kartě ‚Externí monitor‘ stačí klik na tlačítko ‚Připojit monitor‘- a dostanete se do stejné nabídky dle bodu m1 – zde opět stačí zvolit možnost ‚Rozšířit‘

nyjono

Rozšíření pracovní plochy se mi nikde neukázalo.

Edison

Mělo by být v nastavení zobrazení… Ale nevyloučil bych, že home edice to nepodporují.

cochee

Nepíšou o tom – Home by to měly umět.