huxa

Jak nastavit práva účtů ve win7?

Potřebuji poradit, na PC chci mít root účet z kterého půjde spravovat celý PC, všechny soubory a složky budou viditelné, atd., zároveň ovšem potřebuji mít dva účty, které budou mít snížené práva, nejlépe skryté některé soubory a složky a zakázané úpravu některých programů, složek či souborů. Dělám něco podobného prvně a obávám se, že s klasickými nástroji ve Windowsech si nevystačím, poradíte mi prosím na toto nějaké jiné nastroje nebo jak tyto věci udělat ve Winech?

Nejlepší odpověď
Bedy

Vše se dá nastavit ve vlastnostech té složky či programu na záložce Zabezpečení-Oprávnění. Dá to sice trochu práce, ale dá se to. Nebo můžete použít ovládací panel Zabezpečení rodiny, kde můžete spravovat, které programy může ten omezený účet spouštět apod. (předpokládám, že upravovat program jen tak někdo neumí a pokud máte na mysli nastavení, tak pro jeho uložení je v řadě případů vyžadováno potvrzení správce, je-li zapnuté Řízení uživatelských účtů).
Pozn.: Ve Windows žádný root účet neexistuje.