zuzuela

Jak nastavit prahy nabíjení baterie na notebooku ve Windows 11?

Dobrý den všem, nemohl by mi někdo poradit kde najdu nastavení prahů nabíjení baterie? Myslím tím, aby se baterie notebooku nabíjela pouze například do 80% a ne neustále na 100%. Dříve mi šlo toto nastavení změnit kliknutím na jedinou ikonku v spodní liště obrazovky, ale po aktualizaci na Windows 11 mi ikonka zmizela a já jsem teď ztracená jako ta ikonka :D. V nastavení napájení a baterie mi to nabízí pouze nastavení spořiče baterie a režimu napájení což je ale něco jiného. Předem děkuji za rady.

Odpovědi
elkon

Notebook připojíme na nabíječku, když se blíží vybití, na které systém sám upozorní. Nastavení napájení provedeme v nastavení počítače v položce Systém. Elektronika nabíjí baterii tak, aby byla v optimálním stavu. Také s ohledem na životnost baterie. Další manipulace s dobíjením se nedoporučují.