Loupežník

Jak nastavit na Androidu vyzvánění pro určité osoby?

Ahoj. Chci se zeptat, jestli je na Androidu možné nastavit zvukový profil, kde bych si vybrala, kdo mi může volat (např. rodina), a že by měl i svoje vlastní vyzvánění. Ve škole si totiž přepínám na tichý profil a potřebuju, aby se mi ségra kdykoliv dovolala. Aby se nestalo, že mi bude volat a já to zjistím až za hodinu. Díky :))))

Odpovědi
nikolqa.o

Nevím, zda je nastavit pro každou skupinu jiný profil, ale vyzváněcí tón jde nastavit pro každý kontakt jiný. Ale!

1; kontakt musí být uložen v paměti telefonu (s kontaktem na SIM kartě to nefunguje)
2; musíš si melodii, kterou chceš kontaktu dát zařadit mezi vyzváněcí tóny (přesuneš nebo skopíruješ melodii do složky Ringtones)
3; klikneš na kontakt, u kterého chceš změnit melodii – klikneš na menu a tam najdeš nastavení vyzvánění.
4; zvolíš melodii, uložíš a hotovo

To že ti někdo volá, když máš tichý režim můžeš zjistit tak, že si necháš zapnuté vibrace. Telefon ti v kapse bude vibrovat, podíváš se, kdo ti volá/píše a vše je vyřešeno.

ptáč

Nahraj několik vteřin ticha. Přejmenuj a vlož do složky, kterou vytvoříš na sdcart: media/audio. Audio tedy bude ve složce media. V audio bude přesunutý zvuk ticha. Tento se v nastavení zvolí jako hlavní. Vyzváněcí profil Venku se podrží déle a tím se otevře nastavení. Trochu ztlumit, zvolit zvuk ticha. Příchozí hovor tedy nebude rušit.
Nyní je potřeba změnit vyzvánění u kontaktu. Jdi do telefonu, upravit, a změnit ringtones. Uložit.
Zrovna včera jsem se o to zajímal. Nešlo změnit vlastní vyzvánění, podle tohoto návodu to jde. Vyzvánění dokonce přehrává soubory .mid, (midi).

nikolqa.o

Jetš by to šlo vyřešit chytro aplikací, která toho umí taky docela dost. Odkaz zde: http://www.sve­tandroida.cz/au­tomated-device-201403

gecco to tady dal do jedné otázky, která se týkala zvukových profilů. Přečti si co to umí, možná ti to pomůže.