MILAN1961

Jak nastavit externí monitor

Ahojte všichni,mám notebook s windouws7Pro­fesionál,připo­jil jsem si externí monitor ale nevím kde a jak nastavit pc aby byl hlavní,on se mi nikde vůbec nezobrazí.Ctěl bych aby externí monitor byl jako hlavní a monitor u notebooku se nerosvěcoval.Prosím o podrobný návod,jsem laik.Všem velké díky předem.MILAN
Doplňuji:
Externí monitor se mi vůbec nenačte do pc.Přitom když ho zapnu tak mi píše že není signál.

Odpovědi
led

Notebook má na funkčných klávesách (HP F4, Asus F8,iné NB neviem presne) označenie obrazovky modrou farbou.
Pri stlačení tlačítka fn a k tomu stlačením tlačítka F4 (alebo F8) môžte prepínať monitory interný/externý alebo obidva. Toto je najjdnoduchšie, jednorázové.
Ak chcete trvalo na lište máte ikonku grafickej karty a tam v nastavení si môžte určiť, ktorý display bude 1 a ktorý bude 2 a ich rozlíšenie. Môžte si určiť či obidva budú ukazovať rovnako alebo na jednom budete pracovať a na druhom vám pôjde napr.film. takzvaný rozšírený desktop. Bližšie informácie nájdete v manuále k notebooku.
PS.
1 – skontrolujte kvalitu káblového pripojenia
monitor – nb (prípadne prekontrolujte monitor na inom pc)
2 – skúste postup.

  • zap monitor – svieti kontrolka
  • zap notebook – pri zapnutí by mali bliknutím reagovať obidva monitory
  • ďalej postupujte podľa hore uvedeného

3 – skontrolujte monitorový výstup na inom monitore (TV).

jennysh

Ovladací panely,Zobraze­ní,Tam zkusit zvolit ten externí jako výchozí