Tomas001cz

Jak nastavit e-mailový účet na Androidu?

Mám e-mail na atlas.cz, typ účtu je myslím POP3 a když vše zadám, tak se napíše error.
Doplňuji:
Bedy, zkoušel jsem zadat IMAP ale nakonec mi vždy napíše „Nelze navázat připojení k serveru“ (samozřejmě že jsem byl připojený k Wi-Fi ale myslím si, že problém bude v něčem jíném)

Nejlepší odpověď
Bedy

Nepoužívejte POP3, použijte modernější IMAP – POP3 všechnu poštu stahuje do mobilu – za chvíli by se Vám tam nic nevešlo a zbytečně to jen zabíralo místo. IMAP stahuje jen záhlaví a pokud si chcete zprávu přečíst (kliknete na ní), tak ji teprve stáhne.
A dále nabízí obousměrnou synchronizaci – co odešlete z mobilu, objeví se na serveru (Atlas) ve složce Odeslaná pošta.

Nastavení je tedy: imap.atlas.cz; port 143 (nebo zabezpečený 993) a smtp.atlas.cz (nebo Vašeho poskytovatele; slouží k odeslání pošty); port 25.

(eventuálně POP3 nastavení je pop3.centrum.cz; port 110, resp. 995 a smtp je stejné)
Doplňuji:
Pardon pop3.atlas.cz

Další odpovědi
cochee

A proč zdůrazňuješ ten Android? E-mailový účet se nastavuje vždy stejně, ať je to Android nebo Windows, pořebuješ vždy tytéž údaje. Něco jiného je, pokud to myslíš jako vstup do Google Play, tam pochopitelně potřebuješ email na gmail.com, žádný jiný účet ti fungovat nebude.