fresso

Jak nastavit drumkit vstupní zařízení, které se tváří jako výstupní zařízení, připojený přes kombinovaný vstup/výstup?

Drumkit se tváří jako output sluchátka, na ekvalizéru hlasitosti se nic nehýbe, připojuji přes kombinovaný vstup/výstup

Odpovědi
Hlada

To jsem zvědavý, jestli z téhle vánoční Christmas Jolky někdo pochopí voco go.

gecco

Hlada → přece všichni víme, co má na/pod stole/m…
Guláš – a v hlavě taky – přinejmenším se tak vyjadřuje…
😉

fresso

Díky za názor chytráci ;) Pod stolem mám nohy, na stole notebook hp pavilion 17-e100sc, windows 8, připojuji bicí (nástroj na tvorbu zvuku), ale zvuk se mi nedaří dostat přeš jack do notebooku, ve správci zvuku se jack ukazuje jako reproduktory, ale jde o vstupní zařízení ne výstupní… lepší?

Hlada

Tak to už je jasné. Abys mohl připojit výstup z bicích přímo, musel bys mít k dispozici linkový vstup do zvukové karty a ten tenhle notebook nemá. Má jediný analogový zvukový konektor pro sluchátka s mikrofonem. Do něj ale nemůžeš zapojit výstup z bicích přímo. Musíš použít jack s dvěma kroužky (anglicky TRRS). Zapojení není jednotné, předpoládám, že vstup bude na duhém kroužku od špičky. Ani tak to ale nemůžeš připojit přímo, protože by vysoké napětí signálu z bicích zničilo mikrofonní vstup. Napětí se musí snížit odporovým děličem zhruba 500:1.