já12345

Jak nastavit doménu ve vertrigo?

Mám vlastní webové stránky,na internet jsem je publikoval pomocí programu vertrigo.je tu však háček: jejich doména je nějak 127.100.1(myslim)a tu bych chtěl změnit na jinou(pokud možno slovnou).Jak na to?Zkusil jsem snad všechna nastavení a nic nepomohlo.

Odpovědi
arygnoc

>ich< (to ako koho?)

adresa stránky na internete určite nie je 127.100.1, pretože číselná adresa sa skladá zo ŠTYROCH čísiel.

to za prvé.

za druhé, adresy začínajúce 127..xxx.xxx sú (zjednodušene) adresy na VAŠOM routri (tzv. interná adresa (sľučka), používaná napr i v programe apache – virtualnom serveri).
takže ste si nainštaloval server (práve dotyčný apache) a pristupujete ku stránkach na VAŠOM počítačí, a nie na inernete (NEPUBLIKOVAL ste ich) – vyskúšajte: odpojte internet a pripojte sa na vaše stránky.

pokiaľ chcete stránky PUBLIKOVAŤ, musíte mať HOSTING a DOMÉNU (vyhľadajte gúglom).

toť vše.

;-Q