dust8

Jak nastavit délku dosahu pro detekci wifi připojení, aby nedetekovala ostatní nechtěné wifiny v okolí?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Máš v tom magyar gulyás! Nenastavuje se délka, nýbrž vysílací VÝKON zařízení (typicky wifi routeru) – to zaprvé a za druhé detekci dostupnosti sítě/sítí provádí zařízení. ;) :)

Obecně je nejlepší nastavit výkon na 100% pro co nejvyšší dosah a přenosovou rychlost, která se rapidně zhoršuje se slábnutím signálu. Zabezpečení řeš NASTAVENÍM sítě (např. vypnutím WPS, whitelistem povolených MAC apod.)

Já jsem v dosahu několika desítek wifin a je téměř jisté, že NIKDO po té mé nepůjde, protože většinou jsou ty ostatní slabě zabezpečené, některé vůbec a další jsou jako free rovnou záměrně vytvořeny (typicky cukrárny, hospody atd.).

Ergo hrozí pouze CÍLENÝ útok (speciálně zaměřený pouze na tebe) a jestli po tobě „někdo jde“, tak téměř jistě má i výbavu, aby na tvoji síť „dosáhl“, ať budeš mít signál slabý jakkoliv. Tudíž podle mne je snižování síly signálu jen medvědí službou prokázanou sám sobě tím, že ti wifina pojede dost mizerně. Tohle zase vymyslel nějaký teoretik v rubrice „bezpečnost“, aby měl o čem psát. :)

Další odpovědi
anonym

Že ostatní wifiny detekuje podle SSID (jména) přece ještě neznamená, že se k nim hned bude snažit připojit. Co na tom tedy záleží ? připojíte se stejně jenom k té své po výběru sítě a zadání hesla a zařízení se pak bude připojovat k vaší wifi automaticky bez ohledu na ty ostatní.

Pokud kolem své wifi chcete mít radiový klid kupte si duální access point který zvládá frekvenci 5GHz, je docela pravděpodobné, že na této frekvenci kolem a vůkol žádná jiná wifi nebude, lidé se to ještě nenaučili používat a pořád se drží zarušené frekvence 2.4Ghz jak klíšťata 🙂

Edison

Nechápu smysl. Připojení probíhá úplně jinak, než jen na základě toho, jestli se viděj, nebo neviděj… A nenastavuje se nikde nic jako „dosah“, nebo „citlivost“. U některých WiFi zařízení lze ve vlastnostech nastavit úroveň, na kterou má zařízení reagovat, ale to je jen taková náhražka s ohledem na výkyvy v důsledku podmínek šíření, ne příliš spolehlivá.

elkon

Každý normální účastník má svoje připojení pod heslem, tak nic neřeším, že se tam pár WiFi objeví je mi jedno.

led

Ak chcete obmedziť počet prijímaných wifi signálov, potrebujete poznať smer zdroja signálu a použiť smerovu tj. odtienenú anténu. Tienením čiastočne znížite silu signálu z iných smerov. Týmto spôsobom môžte aj predĺžiť dosah svojej antény (pozor, nie na nejakú veľkú vzdialenosť.) Spôsobov na výrobu takejto smerovej antény amatérskym nízkonákladovým spôsobom nájdete na internete dosť.

Hlada

Takto položená otázka je poněkud nesrozumitelná. Není jasný smysl takového počínání. WiFi je v podstatě rádio. Radiopřijímač „detekuje“ velké množství stanic, posluchač si ale naladí jen jednu. WiFi přijímač také detekuje mnoho okolních vysílačů, připojí se ale jen k jednomu. WiFi pásmo je rozdělené na kanály podobně, jako TV pásma. Výkon vysílače lze zpravidla uživatelsky nastavit jen na routeru. Pro přesnější odpověď by bylo dobré popsat problém, který řešíš.

aliendrone

led>>> Že jsem tak smělý milostivá – JAK vypadá „odstínění“ směrové antény? A co je to za parametr „dosah antény“? Já znám lecjaké anténní parametry – třeba ziskovost či impedanci atd., ale o „dosahu“ jsem ještě neslyšel. Jinak přeji krásně zkažený víkend, s veškerou úctou aliendrone. :)

PS – No nejsem já k pomilování? (to abyste nežárlila, že velkou část své pozornosti věnuji Keplerovi ;) :D ) Zítra prostě BUDE hezky! ;) :D :D ;)