Avatar uživatele
fg

Jak nastavit CPU FSB clock?

Mám procesor amd 2800+ nastavený na 1.6Ghz a někde jsem četl ,že jde i na výšší takt.Ale nejsem si moc jistý na kterou frekvenci to mám nastavit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Johny_r

Odpoveď byla označena jako užitečná

Taktovací frekvence se nastavuje v BIOSu. To je takové to, co se objeví, když během nabíhání počítače zmáčkneš delete (většinou). Konkrétní možnosti nastavení záleží na základní desce. Obecný princip přetaktování je ten, že se postupně zvyšuje takt FSB a přitom se sleduje stabilita systému (zvýšit, nastartovat systém, spustit nějaký zátěžový test a nechat běžet (klidně celý den)). Pokud to funguje, můžeš zkusit zase o trochu zvýšit a znova test.
Je tu ale několik záludností. Od určitých taktů už nestačí základní napětí a je potřeba i zvýšit napětí na procesoru. A to při špatném nastavení už může znamenat zničení CPU. Na taktu FSB zároveň závisí i takt pamětí, takže je možné, že procesor by se dostal výš, ale systém se začne hroutit, protože paměti už víc nedají.
Přetaktování je poměrně komplexní disciplína a pokud se v tom nevyznáš, tak to radši nezkoušej. Je to způsob, kterým si můžeš počítač zničit.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?fg Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek