Honzucha

Jak nastavit bios tak, aby se mi nevypínal procesor (když je horký)?

V biosu jsem žádné nastavovací teploty procesoru nenašel. Jde mi o to, že když převádím video tak mi do deseti minut vypne pc. Dříve se mi podařilo převézt celé video. Ventilátory v pc už na to nestačí. Když použiju ventilátor kterým se chladím v létě já tak to převede normálně. Jak nastavit procesor aby se tak brzo nevypnul?

Nejlepší odpověď
Hlada

Každý BIOS je jiný, vzpomeňte si, co jste měnil, než se začal vypínat. Rychlost ventilátorů a alarm přehřátí se většinou nastavuje v sekci Hardware monitor. Jestli jste nic neměnil v nastavení BIOSu, tak vypínání bude spíš způsobovat procesor svou vnitřní ochranou. Bude potřeba PC vyčistit, zkontrolovat ventilátory, připevnění chladiče, nanést novou pastu.

Další odpovědi
tuCZek

raději investuj 100–200Kč do ventilátoru (do PC skříně:)
Lepší než odrovnat desku,nebo grafárnu. A hlavně levnější

Honzucha

V PC skříni mám 4 ventilátorky, ale nepomůžou a další už se nevlezou