spicerius

Jak nastavit aby se počítač po půl hodině nečinnosti sám vypl?

Zdravím,
potřebuji poradit jak nastavit, aby když budu půl hodiny nečinný, aby se počítač sám vypl. Jde o to, že když odejdu od zaplého počítače, windows 7, aby se sám vypl a zbytečně nežral energii.
Doplňuji:
Zároveň by to nemělo být z externího souboru. Musí být ve windowsech 7 přece nějaká možnost jak by se to vyplo. Nebo přes přikazový řádek?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Ovládací panely → Možnosti napájení – si můžete nastavit režim spánku, režim hybernace, nebo i vypnutí pc. Nicméně nevím co zapříčinilo váš odpor k externímu programu na vypínání PC. Už dlouhá léta používám „Vypínač na dobrou noc“
http://www.slu­necnice.cz/sw/vy­pinac-na-dobrou-noc/
a jsem s ním maximálně spokojen.
Doplňuji:
hibernace

Další odpovědi
cochee

Některá PC toto umožňují i přímo v BIOSu, pak je to nezávislé na tom, jaký OS na PC běží.
Doplňuji:
Aha opravuji, nedočetl jsem podmínky. To co popisuju, je bezpodminečné vypnutí PC v daný datum a čas.