alexandra

Jak nastavit, aby se mě PC ptal, zda chci opravdu odstranit soubor?

Dobrý den, ve Windows 7, když jsem chtěla cokoli odstranit, tak se mě PC zeptal, zda chci opravdu odstranit složku nebo soubor. Nyní mám Windows 10 a při kliknutí na odstranit se mi to okamžitě odstraní. Je to hned vedle přejmenovat a někdy se překliknu a smažu něco, co nechci. Nemůžu nikde najít, kde mám nastavit ,aby se mě PC zase slušně zeptal. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… klikni na ikonu koše pravou myší a otevři umístění souboru, pak v umístění klikni na koš na vlastnosti a zaškrtni to spodní políčko „při odstraňování zobrazit žádost o potvrzení“.