peterd108

Jak nastavím počítač, aby měl vždy přístup k internetu?

Doma máme dva routery. Druhym rozsiruji WiFi signal. Problem je v tom, že k prvnímu routeru je připojen lan kabelem počítač. Ale když se zapne, internet v nem nefunguje, ale obě WiFi ano. Vzdy myším odpojit druhý router a pak to jde. Da se nějak nastavit, aby měl počítač vždycky přístup k internetu bez odpojování druhého routeru?

Odpovědi
cochee

Jasněže se dá nastavit, ale k tomu dáváš málo informací. Ideální by bylo, kdyby se „druhý“ router dal přepnout do režimu switche, tedy vypnout mu NATování. Podle mě máš na obou routerech zapnuto DHCP a hádají se ti lokální adresové rozsahy. Anebo nemáš a je to blbě nastaveno ručně, výsledek je tentýž. Pokud nevíš, o čem jsem teď psal, stejně to nedáš sám do kupy a budeš muset zavolat někoho, kdo se v tom vyzná.